۰ نفر
۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
چهارباغ شهرستان شد

نماینده عالی دولت در استان البرز از ارتقاء چهارباغ با جمیعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر به شهرستان خبر داد و این اقدام مهم را حاصل مکاتبات و جلسات متعدد مبنی بر تشریح اهمیت تحقق این موضوع دانست.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛  «عزیزاله شهبازی» با اعلام این خبر مسرت بخش، افزود: از زمان تصدی پست استانداری البرز با بررسی میدانی و تحقیقاتی از شرایط این منطقه طی ارائه طرح‌ها و برنامه‌های دقیق با پیگیری جدی برای ارتقا چهارباغ، تدابیر لازم اتخاذ شد.

وی ادامه داد: بر این اساس پیشنهاد شد که شهرستان چهارباغ شامل دو بخش مرکزی و رامجین و ۴ طرح دهستان چهاردانگه، عرب آباد خسروی، رامجین و اغلان تپه، تشکیل شود.

شهبازی گفت: جای خرسندی دارد که این بار نیز مقامات ملی و بویژه معاون اول رییس جمهور و وزیر کشور به مطالبات توسعه‌ای البرز و پیگیری‌های نماینده دولت در استان، پاسخ مثبت داده‌اند و ارتقا چهار باغ و اضافه شدن یک شهرستان دیگر به البرز محقق شد.

وی با قدردانی از عنایات مقامات ملی در این راستا، افزود: آخرین مرحله این اقدام نیز در حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در استان و دیدار و گفتگوی صورت گرفته، انجام شد و اکنون مصوبه ارتقا چهارباغ به شهرستان از هیات وزرا اخذ شد.

استاندار البرز اضافه کرد: به طور قطع با ابلاغ این مصوبه مهم، شهرستان چهارباغ همانند ۶ شهرستان دیگر البرز چارت اداری مستقل و اعتبارات ویژه جهت ارتقا زیرساخت‌ها را خواهد داشت.

وی گفت: این نوید را به مردم چهارباغ می‌دهیم که پس از مدت‌ها پیگیری، مطالبه آن محقق شد.

بخشی از گردش مکاتبات مربوط به ارتقا بخش چهارباغ به شهرستان به شرح ذیل است:

 نامه شماره ۲۱.۱.۴۷۴۶۴ مورخه ۱۸ آبان ماه ۹۹ با امضا استاندار البرز خطاب به خانم مالواجرد معاون محترم شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضرورت اصلاح ساختار کشور در شهرستان چهارباغ و ایجاد شهرستان جدید چهارباغ

 نامه شماره ۲۱.۱.۲۲۴۱۲ مورخه ۲۴ تیر ماه ۹۹ با امضا استاندار البرز خطاب به دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور در خصوص تسریع در سیر مراحل قانونی ایجاد شهرستان جدید چهارباغ

 نامه شماره ۲۱.۱.۲۲۴۲۱ مورخه ۲۴ تیر ماه ۹۹ با امضا استاندار البرز خطاب به دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در خصوص تسریع در سیر مراحل قانونی ایجاد شهرستان جدید چهارباغ

48

کد خبر 1454404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =