پیام تسلیت سید محمد خاتمی، جهانگیری و عارف درپی درگذشت داود فیرحی

در پی درگذشت دکتر داود فیرحی شخصیت‌های سیاسی فقدان او را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری، در پی در گذشت استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران دکتر داود فیرحی شخصیت‌های سیاسی و دانشگاهی فقدان او را تسلیت گفتند. 

پیام تسلیت سید محمد خاتمی 

سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات در پیامی نوشت: 

سم الله الرحمن الرحیم

چه تاب‌سوز و جان‌فرسا است شنیدن خبر درگذشت عزیزی که وجودش حجت موجه بود بر سازگاری سنت (اگر دلیری نقد و نه نفی آن را داشته باشیم) و جهان نوپدید انسان روزگار (اگر بر نقد و نه نفی آن دلیری کنیم)؛ و چه خسارت‌بار است فقدان این بزرگ برای عالم اندیشه و ایمان.

روان پاک و تابناک حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر داوود فیرحی در جوار رحمت گسترده الهی آرام گرفت، ولی جان آنان را که انسان را آزاد و عزیز و برخوردار می‌خواهند و می‌دانند و دین خدا را برای فراهم آوردن چنین زندگانی برای انسان می‌فهمند و تفسیر می‌کنند آشوب‌زده و سوزان کرد.

او فقیهی بود متبحر و عالمی متأمل و خیراندیشی متخلق به اخلاق الهی و سیاست شناسی نواندیش و انسان‌دوستی بی‌ریا.

من این مصیبت بزرگ را به همه اصحاب علم و فضیلت و همکاران و همراهان و ارادتمندان به او، بخصوص به خاندان شریف فیرحی، به همسر باوفایش و فرزندان خوب و گرانقدرش و همه بستگان عزادار تسلیت می گویم و از پیشگاه حضرت پروردگار علو درجات این فقید سعید و سلامتی و صبر و اجر بازماندگان معزز را مسألت می‌کنم.
یادش گرامی و راه او پر رهرو باد

جهانگیری: فقدان دکتر فیرحی ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه علمی کشور 

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز  در پیامی نوشت: درگذشت تأسف انگیز دانشمند فرهیخته، استاد ممتاز و برجسته علوم سیاسی دانشگاه تهران ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه علمی کشور است. مصیبت فقدان این روحانی نواندیش و وارسته که عمر پر برکت خود را صرف توسعه علمی کشور و پژوهشگری در حوزه‌های علوم سیاسی و اندیشه سیاسی در اسلام کرد و در این مسیر آثار متعدد علمی نیز از خود به یادگار گذاشت، به جامعه دانشگاهی کشور، اساتید و دانشجویان، علاقه مندان و بستگان به ویژه خانواده محترم ایشان صمیمانه تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای آن فقید سعید غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان ارجمند صبر و اجر مسألت دارم.

پیام محمدرضا عارف 

محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی نوشت: انا لله وانا الیه راجعون رحلت عالم نو اندیش و دین شناس مؤمن و انسان دوست و استاد ارجمند دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر داوود فیرحی ضایعه ای خسارت بار بود. اینجانب سالها توفیق بهره بردن از بیانات شیوا و سخنرانی بیلغ و فصیح ایشان مجامع مختلف ازجمله در حسینیه بنیاد امید ایرانیان در ایام ماه محرم را داشتم.دکتر فیرحی الحق دانشمندی اخلاق مدار بودندکه همین ویژگی ایشان باعث شده بود محبوب دلها شوند.

من این مصیبت سنگین را به همه دین باوران فضیلت دوست و به همه آزادگان حقیقت جو و به همه دوستداران و ارادتمندان این عزیز، و به همسر گرانقدر ابشان و به فرزندان خوب و گرامی ایشان و همه بستگان داغدار تسلیت عرض می کنم و برای آنان از پیشگاه پروردگار منان صبر و اجر و سلامتی و برای روان پاک آن فقید سعید آمرزش و رحمت الهی و علو درجات مسألت می کنم. از خداوند منان می خواهم که همه جا ن باختگان بیماری کرونا را مشمول رحمت خود قرار دهد و بیماران را شفای عاجل عنایت فرماید. عاش سعیداً و مات سعیداً

216216

کد خبر 1454448

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =