۰ نفر
۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
100 سال گذشت و درس نگرفتیم

« بهتر است با نگاه دقیق به اشتباهات گذشتگان، تاریخ را دوباره تکرار نکنیم! ... شاید برای شما جالب باشد که بخواهید مطالب و تصاویری از یکصد سال پیش مربوط به آنفلوانزا را بخوانید و ببینید. ویروسی که درسال‌های ۱۹۱۸ و 1919 موجب مرگ حداقل ۵۰ میلیون نفر در جهان شد و شباهت زیادی در نوع همه‌گیری با ویروس کرونا داشت».

به گزارش خبرآنلاین این بخشی‌ست از گزارش «خبرجنوب‌ تعطیلات» درباره آنفلوانزای اسپانیایی در یکصد سال قبل که در ایران هم تلفات میلیونی به همراه داشت. پرونده هفته این نشریه نیز به عجایب اقیانوس‌ها و موجودات آن اختصاص یافته.

از دیگر مطالب مهم بیست‌ وچهارمین شماره «خبرجنوب تعطیلات» که فردا جمعه منتشر می‌شود می‌توان به خداحافظی طولانی(در کنار «مهدی یراحی» با فراز و نشیب‌هایش)،
عمر کوتاه نویسنده اسکاتلندی، نمی‌خواهم نقش لوس بازی کنم(52 سالگی آتنه فقیه نصیری)، خاطرات دستکش و «فریاد بکش چیرو، فریاد!» اشاره کرد.
لازم به یادآوری است که اولین شماره «خبرجنوب تعطیلات» جمعه سوم مرداد 1399 با رویکردی خواندنی و ارائه مطالب در زمینه‌های تاریخی، علمی، دانستنی، ورزشی، موسیقی، سرگرمی و سینمایی منتشر شد تا پس از این، روزنامه «خبرجنوب» در اقدامی منحصر به فرد و به پاس همراهی مخاطبان پرشمار خود طی42 سال گذشته، در تمامی روزهای جمعه و تعطیلات رسمی نیز در کنار علاقه‌مندانش باشد.

1717

کد خبر 1454463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =