محمدرضا شفیعی، از تولید سریال «شهید صیاد شیرازی» انصراف داد

تسنیم نوشت: تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «شهید صیاد شیرازی»، از انصراف ساخت این سریال خبر داد و برای گروه جدیدی که قرار است ساخت این اثر را برعهده بگیرند، آرزوی موفقیت کرد.

مدیران تلویزیون چندی است تاکید دارند سریال‌سازی به‌سمت ساخت زندگی سرداران جنگ و شخصیت‌های ملی برود و این روزها در کنار فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» و تعیین تکلیف کارگردانی سریال «موسی(ع)»، با رفع مشکل لوکیشن سریال «شهید باکری»، به نظر می‌رسد فصل جدیدی از کارهای الف ویژه و فاخر در راهند.

یکی از این مجموعه‌هایی که مدت‌ها است مراحل پژوهش و نگارش فیلمنامه آن دنبال می‌شود، سریال «شهید صیاد شیرازی» است. سریالی که به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی در دستور کار قرار گرفت. قرار بود سریال به زودی وارد مرحله پیش‌تولید شود اما خبری نشد. کاری که قرار بود به فصل کوتاهی از دوران کودکی، نوجوانی و مراحل تحصیل این شهید پرداخته شود. البته بخش اصلی سریال، به جریان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و زمان شهادت آن بزرگوار اختصاص دارد. این سریال قرار است در ۵۰ قسمت ساخته شود.

همچنین  سریال‌های «حسن طهرانی مقدم» و «حسن باقری» هم در این ژانر مطرح هستند که دوران تحقیق، پژوهش و نگارش فیلمنامه را می‌گذرانند؛ البته که نام سریال «عطیه» هم به‌نویسندگی محمدحسین حقیقی مطرح و فیلمنامه‌اش در دست نگارش است. تهیه‌کننده «شهید صیاد شیرازی»، چندی قبل توئیتی قابل تامل منتشر کرد و نوشت: «نزدیک ۱۰ سال است که درگیر تحقیق و نگارش فیلمنامه سریال «شهید صیاد شیرازی»‌ام، تاکنون سه بار فیلمنامه بر پایه نظرات دوباره نویسی شده، متاسفانه هماهنگی بین صداوسیما، ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش و خانواده شهید تبدیل به یک آرزو شده برایمان! جالبه بگم تازه داریم بحث می‌کنیم که اصلا اولویت داره تولید این کار یا نه»

مدتی بعد، محمدرضا شفیعی در گفت‌وگویی تاکید کرده بود: «سریال شهید «صیاد شیرازی»، کاری گسترده و مهم است، چرا که این شهید بزرگوار، از امرا و بزرگان ارتش بوده‌اند؛ هم در انقلاب اسلامی و هم دوران دفاع مقدس، تاثیر بسزایی داشته‌اند. همه جوانب امر را برای ساخت سریال لحاظ کرده‌ایم. الآن در مرحله‌ای قرار داریم که نسخه سومی به ستادکل نیروهای مسلح، ارتش و خانواده این شهید بزرگوار، ارائه شده و تقریباً نظرات دوستان را به خودش جلب کرده است.»

او همچنین درباره زمان شروع مراحل تولید سریال گفته بود: «الان در مکانیزم اجرا قرار داریم؛ پیش‌بینی ندارم، چون چند بار پیش‌بینی کردم و به وعده‌هایم عمل نشده است. طراحی داستان تمام شده، موافقت‌های دستگاه‌های اصلی براساس میزانسن گرفته شده و ان‌شاءالله بتوانیم هرچه زودتر پروژه را آغاز کنیم.»

بعد از این رایزنی‌ها و گمانه‌زنی‌ها و انتظار، محمدرضا شفیعی، تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی از انصراف خود در صفحه شخصی‌اش خبر داد و نوشت:

«۱۰ سال پیش در همین روزها بعد از مشورت‌های زیاد و جلسات متعدد تصمیم به ساخت سریال شهید صیاد شیرازی گرفتیم. تیم تحقیق و نگارشی با انگیزه و حرفه‌ای در کنار کار قرار گرفت. ۳ بار فیلمنامه از دو نگاه متفاوت نوشته شد و به تایید بسیاری از متخصصین امر، فیلمنامه‌های ارزشمندی شکل گرفت.
به هر تقدیر؛ توفیق یار ما نبود و از تولید سریال کنار می‌رویم. قطعاً کار برای شهدا و علی‌الخصوص این شهید سعید که از نورشان بی‌نصیب نبودم، توفیق الهی و عنایت خودشان را می‌خواهد که حقیر از آن محروم ماندم!
از همه همکارانم به خصوص آقای فرهاد توحیدی صبور و حرفه‌ای و خانواده محترم شهید عذر تقصیر دارم. از همه کسانی که در این مسیر طولانی یاری‌مان کردند حتی آن‌هایی که در میانه راه یار بودن و در ادامه اغیار شدن، سپاسگزارم! برای گروه جدید هم از خداوند منان موفقیت آرزومندم. این کم توفیقی را برای خود خسرانی جبران‌ناپذیر می‌دانم و به درگاه الهی ندبه و انابه خواهم داشت.»

پیگیری‌ها نشان می‌دهد هنوز معلوم نیست چه گروهی و چه زمانی کار را به مرحله تولید می‌رسانند که این پروژه بعد از ۱۰ سال از بلاتکلیفی خارج شود و هرچه زودتر رنگِ آنتن سیما را ببیند.

۵۷۵۷

کد خبر 1454515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =