رشد  ۱۰ درصدی تولید آبزیان در چهارمحال و بختیاری

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری ۲۴ هزار تن ماهی در استان تولید شود که این عدد نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۰ درصدی روبرو است.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : محمد کریمی با بیان اینکه ۴۰۸ مزرعه پرورش ماهی فعال و ۹۶ مزرعه غیرفعال در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، اظهار کرد: به مزارع پرورش ماهی استان در ایام کرونا حدود ۲۷۰ میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری ۲۴ هزار تن ماهی در استان تولید شود که این عدد نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۰ درصدی روبرو است.

وی ادامه داد: در سال گذشته حدود ۴۶ میلیون بچه ماهی و ۳۹۰ قطعه ماهی زینتی در استان تولید شده است.

کریمی با بیان اینکه در مزارع پرورش ماهی در قفس در چهارمحال و بختیاری حدود ۱۵۰۰ تن ماهی در سال‌جاری تولید شده است، عنوان کرد: توسعه پرورش ماهی در قفس بر اساس برنامه سند اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در دستور کار سازمان جهادکشاورزی قرار دارد.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در خصوص مزارع پرورش ماهی غیرمجاز در استان، تاکید کرد: مزارعی غیرمجازی که در حریم و بستر رودخانه‌ها به طور غیرمجاز ایجاد شده بودند در حال ساماندهی هستند.

46

کد خبر 1454618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =