کرونا بیش از ۱۹۰ محیط‌بان را گرفتار کرد

تسنیم نوشت: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ضمن تأیید درگذشت ۳ تن از محیط‌بانان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، از ابتلای ۱۹۰ محیط‌بان به این بیماری از زمان شیوع کرونا تا امروز در کشور خبر داد.

بیماری کرونا همان‌طور که بر تمام صنوف و مشاغل تأثیرگذار بوده، محیط‌بانان را نیز به عنوان حافظان و مدافعان طبیعت و حسات وحش کشور در امان نگذاشته و تاکنون ۳ محیط‌بان بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند، البته شماری از محیط‌بانان نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند که پس از طی دوره قرنطینه، بهبود یافته‌اند.

براساس این گزارش، این محیط‌بانان که به واسطه ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند، از استان‌های خراسان رضوی، کرمانشاه و بوشهر بوده‌اند.

براساس این گزارش، سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ضمن تأیید خبر درگذشت ۳ محیط‌بان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، اظهار کرد:‌ این محیط‌بانان حق و حقوق‌شان از سوی یگان حفاظت محیط زیست پرداخت می‌شود.

وی همچنین به برنامه‌های یگان حفاظت محیط زیست برای حمایت از محیط‌بانان مبتلا به کرونا، گفت: پس از اعلام پزشک مبنی بر قطعی بودن تست کرونای هرکدام از محیط‌بانان، این عزیزان به قرنطینه می‌روند و حمایت‌های لازم نیز از آنها در دوران قرنطینه صورت می‌گیرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از ابتلای ۱۹۰ تن از محیط‌بانان به کرونا از زمان شیوع این بیماری در کشور خبر داد و تأکید کرد: این محیط‌بانان پس از گذراندن مدت زمان لازم برای قرنطینه و بهبودی کامل به کارشان ادامه داده‌اند و در این مدت نیز از آنها حمایت شده است.

محبت‌خانی همچنین تعداد محیط‌بانان در قرنطینه به دلیل ابتلا به کرونا را ۱۰ تن اعلام کرد و گفت: این محیط‌بانان فعلا در قرنطینه هستند که حال عمومی‌شان خوب است و پس از گذراندن دوره قرنطینه به محل کارشان بازمی‌گردند.

47231
کد خبر 1454752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =