لبنان: مکرون دوست مهم ما است /به طرح فرانسه پایبندیم

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری لبنان در سخنانی رئیس جمهور فرانسه را دوست مهم کشورش خواند و تاکید کرد، لبنان به طرح فرانسه که منافع لبنان را مورد توجه قرار داده پایبند است.

به گزارش پایگاه النشره، میشل عون، رئیس جمهور لبنان در دیدار امروز (پنجشنبه) با پاتریک دوریل، مشاور امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در امور آفریقای شمالی و خاورمیانه در کاخ بعبدا با تاکید بر پایبندی کشورش به طرح فرانسه گفت، این امر تنها از طریق یک دولت قابل اعتماد که قادر به اجرای اصلاحات مورد نیاز است محقق می‌شود. این موضوع باید طبق طرح مورد توافق ماکرون و رهبران سیاسی لبنان باشد و ضروری است هماهنگی موثری با شرکای بین المللی که برای کمک به لبنان در عبور از شرایط اقتصادی و مالی سخت متعهد شدند، صورت گیرد.

​وی با اشاره به اینکه دغدغه اصلی این کشور در حال حاضر تداوم ثبات در بحبوحه رخدادهای منطقه‌ای، بحران‌های بی سابقه لبنان و همچنین پیامدهای حضور آوارگان سوریه، مشکلات اقتصادی، شیوع اپیدمی کرونا، انفجار بندر بیروت و تحریم‌های آمریکا علیه سیاستمداران لبنانی است که امور را پیچیده تر کرده است.

عون اظهار داشت، همه این شرایط نیازمند توافق ملی گسترده برای تشکیل دولتی است که بتواند با همکاری پارلمان به وظیفه خود  برای تصویب قوانین اصلاحی لازم عمل کند. وی به اهمیت رایزنی گسترده ملی در این مرحله حساس اشاره کرد.

رئیس جمهور لبنان در این دیدار از ماکرون به دلیل ایستادگی در کنار کشورش در این شرایط سخت قدردانی کرد و وی را دوست مهم لبنان خواند.

عون همچنین ضمن محکومیت حملات تروریستی و جنایتکارانه اخیر در فرانسه از جمله حمله در شهر نیس با ملت دوست این کشور ابراز همبستگی کرد.

311311

کد خبر 1454819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =