واشنگتن پست: ترامپ وظایف ریاست جمهوری‌اش را نادیده می‌گیرد

ایرنا نوشت: روزنامه واشنگتن پست جمعه نوشت که دونالد ترامپ در حالی که از نتایج انتخابات مضطرب است، بسیاری از وظایف عمومی ریاست جمهوری را نادیده می‌گیرد.

 ترامپ در روزهای اخیر عمدتا در کاخ سفید از حضور در انظار عمومی خودداری کرده و در توئیتر نارضایتی‌ها، اطلاعات غلط در مورد نتایج انتخابات و انتقاداتش را از نحوه پوشش خبری فاکس نیوز درباره خودش بیان کرده است.

به نوشته واشنگتن پست، نه ترامپ و نه مشاورانش با خبرنگاران درباره تحولات و اخبار روز نشست برگزار نکرده‌اند و به اظهارات دموکرات‌ها علیه جمهوریخواهان واکنش نشان نداده اند.

نورمن اورنستاین دانشمند سیاسی در موسسه امریکن اینترپرایز در انتقاد از ترامپ گفت: او در چهار سال گذشته علاقه ای به حکومت کردن نشان نداده است. کاملا معلوم است که او احساس می‌کند که زخم خورده است.

جود دری سخنگوی کاخ سفید در واکنش به چنین انتقادهایی گفت: هر گونه تلقی در مورد اینکه رئیس جمهوری از مسئولیت های حکمرانی دست برداشته است، نادرست است.

ترامپ بعد از انتخابات سوم نوامبر دو بار با خبرنگاران صحبت کرده است و و هر دو بار مدعی تقلب در شمار آرا شده و گفته که نتایج انتخابات را در برخی ایالت ها به چالش می کشد.

یک مقام سابق دولت ترامپ گفت که مشاوران شورای امنیت ملی آمریکا در مورد انتقال قدرت دچار بلاتکلیفی شده اند.

وی افزود که کارکنان شورا بایدن را رئیس جمهوری بعدی آمریکا می‌دانند اما «اجازه ندارند بحوی رفتار کنند که گویی انتقال قدرت رخ می دهد.»

311311
کد خبر 1454978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =