۰ نفر
۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
کرونا مصرف آب البرز را ۲۰ درصد بالا برد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به محدودیت‌های منابع آبی استان اظهار داشت: شیوع کرونا مصرف آب آشامیدنی را در این استان بین ۱۵ تا ۲۰ درصد بالا برده است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «داود نجفیان» گفت: اکنون سرانه مصرف آب آشامیدنی در البرز ۲۴۰ لیتر در شبانه روز است که باید به کمتر از ۱۵۰ لیتر کاهش یابد.
 وی تاکید کرد که باید مردم با رعایت الزامات و پروتکل های بهداشتی در مصرف آب نیز صرفه جویی کنند.
مدیرعامل آب منطقه ای البرز افزود: آب شرب استان از البرز حدود ۵۰۰ حلقه چاه و ۲۰ درصد نیز از سدها تامین می‌شود که برای کاهش فشار بر منابع آبی زیر زمینی باید از موضوع صرفه جویی غفلت نشود.

نجفیان افزود: طبق برنامه ریزی باید یک سوم چاه های موجود به عنوان پشتیبان و ذخیره باقی بماند تا در زمان اضطرار مشکلی متوجه استان نشود.
وی ادامه داد: بالا بودن مصرف آب در استان البرز سبب تهی شدن سفره های آب زیر زمینی شده که امیدواریم با جذب سهمیه ۵۵ میلیون متر مکعبی آب جدید بتوانیم در کوتاه مدت به بخشی از آبخوان ها تنفس بدهیم. 

نجفیان تاکید کرد که هرچند وزارت نیرو سهمیه جدیدی از سدهای کرج و طالقان را برای استان منظور کرده اما باید این سهمیه وارد مدار شود و تا حد ممکن بخشی از چاه ها را برای تقویت سفره های زیر زمینی از مدار خارج کرد.

وزارت نیرو به تازگی مجوز برداشت ۵۵ میلیون متر مکعب آب از سدهای کرج و طالقان برای البرز صادر کرد که سهمیه این استان به ۱۱۰ میلیون متر مکعب در سال رسیده است.

46

کد خبر 1455232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =