صدور"هنرکارت"برای اعضای صندوق هنر در قزوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین، با اعلام صدور«هنرکارت» برای اعضای صندوق اعتباری هنر، از واریز کمک هزینه بیکاری ناشی از شیوع بیماری کرونا از طریق هنرکارت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با اعلام این خبر گفت: برای اعضای صندوق هنر در قزوین،"هنر کارت" صادر شده و برای ثبت نام کنندگان از سوی بانک عامل افتتاح حساب شده است که کمک هزینه ایام بیکاری کرونا به حساب آنها به صورت مرحله ای در حال واریز است.
او تصریح کرد: هنرکارت، کارت هویتی اعضای صندوق اعتباری هنر محسوب می شود و از این پس خدمات صندوق در قالب این کارت که عضو شبکه بانکی کشور است به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران عضو ارائه می شود.
اسماعیلی با اشاره به مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کشور پس از شیوع کرونا گفت: با توجه به محدودیت فعالیت های مراکز فرهنگی و هنری، با پیگیری های انجام شده در دولت پرداخت کمک هزینه ایام بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا به اعضای صندوق هنر در قالب هنرکارت محقق شد.
او گفت: بر این اساس کمک هزینه معیشتی به حساب متصل به هنرکارت اهالی فرهنگ و هنر واریز می شود که برای تعدادی از اعضا واریز شده و برای بقیه نیز طی روزهای آتی واریز می گردد.
اسماعیلی در خصوص دریافت هنرکارت افزود: با همراهی بانک عامل هنرکارت برای اعضا صادر و طی چند مرحله توزیع خواهد شد. متعاقباً اطلاعات تکمیلی در خصوص جزییات دریافت این کارت از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین در پایان گفت: رایزنی با مجموعه ای از فروشگاه ها و مراکز فرهنگی و رفاهی برای ارائه خدمات به دارندگان هنرکارت در جریان است.

46

کد خبر 1455397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =