عنتر:بزرگترین شرکت های اسلحه سازی سلاح هایشان را در یمن آزمایش کردند/از داعش تا بلک واتر همه در جنگ علیه یمن مشارکت دارند

اسلام تایمز نوشت:مشاور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن با اشاره به اینکه حضور سفیر ایران در صنعاء به منزله ی شکست حلقه ی محاصره علیه یمن است، پرده از این موضوع برداشت که 17 کشور عربی و 68 کشور اروپایی در تجاوز به کشورش مشارکت داشتند و بزرگترین شرکت های اسلحه سازی در آمریکا و انگلیس سلاح هایشان را در یمن آزمایش کردند و رژیم عربستان هم مواضع سازمان های عربی و اسلامی و مدعی حقوق بشر و حتی نویسندگان درشبکه های اجتماعی را خریده است، تا چشمانشان را بر جنایات هولناکی که از حدود 6 سال است که برای یمن در حال وقوع است، ببندند.

 طی ۶ سال تجاوز تحت عنوان بازگرداندن دولت قانونی که هیچ پایه و اساسی ندارد، عربستان و امارات به تمام اشکال نسبت به محاصره و از بین بردن اقتصاد و بی‌ارزش کردن پول ملی همراه با رویکرد گرسنه کردن مردم و توقیف کشتی‌های مملو از مشتقات نفتی و گاز مایع و همچنین بستن فرودگاه بین‌المللی صنعا به توصیه دولت فراری و هتل نشین «منصور هادی» برای فشار بر صنعاء و سرمایه گذاری در سایر مناطق یمن به نفع حاکمان خود اقدام کردند، و در این اقدام ظالمانه و جنایتکارانه از هیچ اقدامی فروگذار نکردند. البته عربستان که مدعی شده بود در همان آغاز حمله یمن را به چنگ خود در می آورد، حال خود را گرفتار و شکست خورده و فرو رفته در باتلاق یمن می بیند و البته دچار خسارت های فراوان انسانی و نظامی هم شده است.

در این راستا خبرنگار پایگاه لبنانی «اسلام تایمز» با «حمید عبدالقادر عنتر» نویسنده ی یمنی و تحلیلگر مسائل سیاسی و استراتژیک و مشاور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در پاسخ به این پرسش که وضعیت کنونی ائتلاف متجاوز به یمن و به ویژه عربستان در مقابله با انصارالله و نیروهای ارتش یمن چگونه است؟ پاسخ داد: جنگ علیه یمن هیچ افقی ندارد، 17 کشور عربی و 68 کشور اروپایی این جنگ را از واشنگتن شروع کردند که در پشت آنها شیطان بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد.نیروهای هوایی وابسته به ائتلاف جهانی متجاوز طی شش سال یک میلیون پرواز داشت،

شرکت های سازنده ی سلاح در آمریکا و انگلیس و در همه ی جای دنیا در یمن سلاح هایشان را به بوته ی آزمایش گذاشتند. در این جنگ سلاح های ممنوعه ی بین المللی، کُشنده، ویرانگر بر سر غیر نظامیان ریخته شد و زیرساختها را  از بین بردن و منازل مردم را بر سرشان منهدم کرد.

وی در ادامه افزود: این سلاح های بکار گرفته شده بمب های فسفری، خوشه ای، ناپالم و بمب های خلأ، میکروبی، بیلوژیکی، شیمیایی بودند و از گازهای استفاده شده علیه مردم بیگناه یمن می توان به گاز اعصاب، خردل نام برد.

اما درمورد اینکه چه گروههایی در این جنگ مشارکت داشتند، باید گفت: گروه تروریستی داعش، القاعده، بلک واتر و همه ی تروریستها، مجرمین و همه سرازیر شده ها از همه ی جای دنیا در این جنگ شرکت کردند.

این نویسنده ی یمنی که مشاور نخست وزیر دولت نجات ملی نیز به شمار می آید، در ادمه تصریح کرد: فاکتور هزینه های جنگ را خزانه های عربستان و امارات و درکنار آنها برخی از کشورهای عربی حاشیه ی خلیج (فارس) که در این جنگ مشارکت کرده اند، پرداخت می کنند. اینان علیه یمن جنگ نظامی، اقتصادی، روانی به راه انداخته اند و عربستان مواضع همه ی رژیم های عربی، موضع اتحادیه ی عرب، الازهر، شورای امنیت، همه ی سازمان (های مدعی حقوق بشر)، همه ی رسانه ها را خریده است.
 

برای چشم پوشی از جنایت ها و تجاوزاتی که ائتلاف متجاوز در حق غیر نظامیان، زنان، کودکان و سالخورده های یمنی مرتکب شده اند، خریداری شده اند.

«حمید عبدالقادر عنتر» در ادامه تصریح کرد: محاصره ی کامل دریایی، هوایی و زمینی در سایه ی سکوت حقیرانه ی صد در صد بین المللی از سوی  جهان، جامعه ی بین الملل و سازمان ملل متحد، همه و همه با هدف بازگرداندن «منصور هادی» فراری به قدرت که دوران قانونی حکومتش پیش از حمله ی جهانی به یمن به پایان رسیده بود، به وقوع پیوسته است.

این نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی و استراتژیک تاکید کرد: در مقابل هم ائتلاف متجاوز نتوانست اهدافش را محقق کند و «منصور هادی» فراری را به قدرت بازگرداند؛ اقدام به از بین بردن زیرساختها و هدف قرار دادن غیر نظامیان کرد و همچنین حقوق کارمندان دولت را پرداخت ننمود و خانه ها را بر سر ساکنانشان ویران نمود، همه ی این اقدامات جنایتکارانه به واسطه ی سازمان های بین المللی مستند شده است و با وجود گذشت زمان هرگز از بین نمی رود، و عوامل و فرماندهان این جنگ در برابر دادگاه بین المللی محاکمه خواهند شد.

«حمید عبدالقادر» در ادامه این سوال را مطرح نمود: « آیا زمان آن فرا نرسیده است که ملت ها و آزادگان جهان به ویژه در کشورهای محور مقاومت با همه ی اقلیت ها در آمریکا، اروپا و آسیا برای انقلاب علیه ائتلاف بین المللی و تحت فشار قرار دادن سازمان ملل متحد و شورای امنیت دست به اقدامی بزنند و تصمیمی الزام آور در خصوص توقف این تجاوز اتخاذ نمایند و جنایت های فرماندهان جنگ را به دادگاه بین المللی جنایی به منظور محاکمه ی جنایتکاران جنگی روانه و منعکس سازند؟ و آیا زمان آن فرا نرسیده است که ملت ها از این سکوت حقیرانه خارج شوند و علیه این کشورهای متجاوز انقلاب کنند؟ قدیمی ترین تمدن در زمین، یمن است و این تمدن و تاریخ در سایه ی سکوت خوار و حقیر همه ی ملت ها و جامعه ی بین الملل و جهان در معرض حمله ی ظالمانه،وحشیانه و صلیبی و صهیونیستی قرار گرفته است و قاطعانه می گوییم که ائتلاف متجاوز به یمن نمی تواند ملت یمن را به زانو در آورد چراکه این ملت، صاحب تمدن و صاحب عزت و کرامت است و ظلم و بی عدالتی و تسلیم شدن را قبول نمی کند، ما ملت یمن صلح را می پذیریم اما تسلیم شدن را هرگز و شعارمان این است که یا پیروز می شویم یا در انقلاب یمن که ادامه ی انقلاب کربلای مقدس است به شهادت می رسیم و خون بر شمشیر پیروز است.»

این فعال رسانه ای یمنی در ادامه با اشاره به تظاهرات مردم یمن در ابراز مخالفت با خطر حضور امارات و رژیم اسرائیل - البته با به آتش کشیدن پرچم رژیم صهیونیستی و سردادن شعارهایی علیه این رژیم همراه بود- که بیانگر وحدت صف جنوبی ها علیه عادی سازی روابط با اسرائیل به شمار می

آید ،درباره ی اینکه چرا امارات به این جزیره چشم طمع دوخته است و چرا سربازان صهیونیستی در سقطری حضور دارند، گفت: این بخشی از توطئه های بین المللی ائتلاف متجاوز برای مسلط شدن بر جزایر و سواحل از جمله جزیره ی سقطری است که متجاوزان به این کشور به ویژه امارات و رژیم صهیونیستی بر آن مسلط شده اند و الآن حقیقت این جنگ برای همه جهان مشخص شده است که برای بازگرداندن مشروعیت «منصور هادی» فراری نیست بلکه هدف سیطره بر جزیره ها و سواحل است و کشورهای متجاوز از مزدوران دولت هتل ها(منصور هادی) برای مشروعیت بخشیدن به اشغالگری شان استفاده کردند.

این نویسنده ی مسائل سیاسی و استراتژیک یمنی در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره ی زندان های امارات در جنوب و محبوس کردن فعالان جنوبی در زندان های امارات چیست و چه اطلاعاتی در این زمینه دارند، تصریح کرد: در مناطقی که تحت سیطره ی شبه نظامیان کشورهای اشغالگر عربستان و امارات قرار دارند، اقدامات تجاوزکارانه و سرکوب و زندان های مخفی وجود دارد که فعالان، نویسندگان، متفکران و آزادگانی که در خط مقاومت ضد حضور این شبه نظامیان سعودی و اماراتی قرار دارند، در آن محبوسند.

وی درباره ی اینکه برخی می گویند ، اختلاف امارات و عربستان در جنوب به علت وجود منابع نفتی است، تاکید کرد: همه ی کشورهای اشغالگر یمن، برنامه ها و توطئه هایی سیاسی دارند و به یمن چشم طمع دارند، امارات چشمش به عدن پایتخت اقتصادی یمن و عربستان چشمش به حضرموت دوخته شده است و همه ی این درگیری برای مسلط شدن بر ثروت ها و چاههای نفتی یمن است.

«حمید عبدالقادر عنتر» مشاور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در پاسخ به این پرسش که حضور سفیر ایران در صنعاء را چطور ارزیابی می کند، و اینکه آیا این حضور در حالیکه شاهد بودیم که اخیرا با مسئولان مختلف یمنی دیدار و گفتگو کرده است،به منزله ی شکست محاصره ی یمن نمی باشد؟ اظهار داشت: حضور «حسن ایرلو» سفیر ایران در صنعاء به منزله ی شکست محاصره ی دیپلماتیک و بازگشت تیم های دیپلماتیک عربی و غیر عربی است و این مسئله را به زودی خواهیم شنید.

میلیونها تن از مردم یمن برای شرکت در مراسم میلاد حضرت محمد صلی الله و علیه و آله شرکت کردند این میلیون هاکه به خیابان ها آمدند این پیام را به جهان رساندند که  این جمعیت قانونی است و ملت یمن همان مالک قدرت و منبع آن است و همچنین این  میلیون ها تن از مردم یمن به جهانیان پیام ایستادگی و مقاومت در برابر متجاوزان جهانی با فرماندهی مستکبران را رساندند، یمن پیروز خواهد شد و دشمنان شکست خواهند خورد، چراکه انقلاب یمن امتداد انقلاب کربلای معلی است و خون بر شمشیر پیروز خواهد شد.

310 310 23

کد خبر 1455456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =