فعالیت ۲۰۲ مجری ذیصلاح ساختمان سازی در استان یزد

مسئول واحد سازندگان ذیصلاح سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: ۲۰۲ سازنده ذیصلاح در استان فعالیت دارند که از این تعداد ۱۸۲ مورد حقوقی و ۲۰ مورد حقیقی هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ علیرضا محمودی با بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری ۴۲ پرونده از این واحد ترخیص شده است، اظهار کرد: بالغ بر ۱۱۷ هزار و ۴۴۰ متر مربع توسط سازندگان ذیصلاح ساخت و ساز تعهد شده که این تعداد پرونده به نسبت مشابه سال قبل رشد ۳۳ درصدی را در پی داشته است.
مسئول واحد سازندگان ذیصلاح سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد تاکید کرد: تعداد قراردادهای سازندگان ذیصلاح در شش ماهه اول سال جاری ۴۹ مورد است که این مهم نیز با رشد ۴۵ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. 
محمودی با اشاره به اینکه طبق مقررات ملی ساختمان تمامی عملیات اجرایی ساختمان می بایست منحصرا توسط اشخاص حقوقی یا حقیقی که دارای مجوز یا پروانه اشتغال در زمینه اجرا از وزارت راه و شهر سازی هستند، انجام شود، تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیئت چهار نفره استان، ساختمان های دارای ۴ سقف و ساختمان هایی که زیربنای آنها بیش از هزار و ۴۰۰ متر مربع  است (بدون توجه به تعداد سقف) ملزم به بکارگیری سازنده ذیصلاح و سرپرست کارگاه واجد شرایط هستند. 
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در واحد سازندگان ذیصلاح سازمان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی بازدید از پروژه های در دست اجرای سازندگان، تشکیل جلسات کمیته منتخبین مجریان در جهت رفع مسائل و مشکلات، الزام سازندگان به تهیه و نگهداری گزارشات روزانه در کارگاه ها، تمدید اعتبار پروانه اشتغال سازندگان حقیقی و حقوقی به دلیل شیوع ویروس کرونا براساس ابلاغ اداره کل راه و شهرسازی و ... بخشی از مهمترین اقدامات انجام شده در این واحد است.
مسئول واحد سازندگان ذیصلاح سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد عنوان کرد: راه اندازی کامل کارتابل ویژه سازندگان ذیصلاح، تهیه بروشور های آموزشی راهنما جهت فرهنگ سازی، ارائه برنامه زمانبندی اجرای پروژه، ارائه بیمه نامه کیفیت توسط سازنده ذیصلاح، اجرای ساز و کار ارسال گزارشات مرحله ای توسط سازندگان، تشکیل پرونده سابقه حرفه ای برای سازندگان ذیصلاح و رتبه بندی آنها و همچنین اصلاح موارد و مشکلات مربوط به سرپرستان کارگاه بخشی از برنامه های جامع این واحد است.

48 

کد خبر 1455476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =