آتش‌سوزی در خط لوله نفت عراق به لبنان مهار شد

ایرنا نوشت: آتش سوزی و انفجار در خط لوله انتقال نفت در "دشت عکار" واقع در شمال لبنان که از شب گذشته به وقوع پیوسته بود، ساعتی پیش مهار شد.

به گزارش "خبرگزاری ملی لبنان" اعلام کرد مهار آتش سوزی گسترده در خط لوله انتقال نفت کرکوک عراق به طرابلس "رو به اتمام است" و آتش نشانان مستقر و نیروهای اعزامی ارتش، آتش سوزی را مهار و همچنین از نشت بیشتر مواد نفتی به آب های جاری و مزارع در دشت عکار جلوگیری کردند و هم اکنون عملیات خنک سازی برای جلوگیری از تجدید آتش نیز ادامه دارد.

براساس گزارش سایت خبری "لبنان ۲۴" دیشب افراد ناشناس چندین حفره در خط لوله انتقال نفت کرکوک به طرابلس در جاده منتهی به "الدیوان" در دشت عکار به سمت ساحل ایجاد کردند که باعث توقف انتقال گاز از خطوط دشت عکار به سمت تأسیسات نفتی در منطقه "البداوی" شد. اما در نهایت گزارش‌ها حاکی از آن است که خسارات محدود بوده و هیچ خسارت انسانی ثبت نشده است.
"لبنان ۲۴" همچنین افزود: این اولین بار نیست که خطوط لوله نفت مورد چنین تجاوزهایی قرار می گیرند. براساس اعلام نهادهای امنیتی لبنان، تحقیقات برای کشف هویت مهاجمان ادامه دارد.
لبنان در چندماه گذشته آتش سوزی ها و انفجارهای متعددی به خود دیده که بزرگترین آنها انفجار بندر بیروت در مردادماه گذشته بود که رسانه ها از آن بعنوان بزرگترین انفجار غیراتمی تاریخ نام برده اند.

310 310

کد خبر 1455480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =