کتاب سرمایه نفیس فرهنگی کشور است

نماینده ولی فقیه در استان سمنان کتاب را سرمایه نفیس فرهنگی کشور دانست و گفت: کتابداران امانت داران و مروجان این سرمایه عظیم هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان،نشست آیت الله سید محمد شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان سمنان با سعید دهقانلو،سرپرست کتابخانه های عمومی استان و محمد رضا خورسندی، مسئول حراست این اداره کل به مناسبت روز کتاب،کتابخوانی و کتابدار برگزار شد. 
آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان  ضمن تبریک روز کتاب،کتابخوانی و کتابدار افزود: قلم و کتاب مقدس است  و هفته کتاب و کتابخوانی هفته مقدسی است و باید به آن احترام گذاشت
وی کتاب را معجزه پیامبر(ص) گرامی اسلام خواند و اضافه کرد: تبلیغ و تشویق کتاب به ویژه در دین مبین اسلام حرکت بسیار ارزشمندی است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تاکید بر ضرورت توجه به کتاب  بیان داشت:بهترین دوست انسان کتاب است و بهتر از کتاب دوستی را سراغ نداریم، خیلی وقت ها خواندن یک کتاب سرنوشت انسان را تغییر می دهد.
 شاهچراغی کتاب را سرمایه نفیس فرهنگی کشور دانست و گفت: کتابداران  امانت داران و مروجان این سرمایه عظیم هستند.
وی  شهروندان را به امر حسنه اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی دعوت کرد تا زمینه مطالعه افراد بیشتری فراهم شود.
 در ادامه سعید دهقانلوسرپرست کتابخانه های عمومی استان سمنان با اشاره به این مطلب که ۷۲ کتابخانه  نهادی، مشارکتی و مستقل در این استان وجود دارد بیان داشت: بیش از ۵۳ هزار نفر عضو این کتابخانه ها هستند.
وی با تاکید بر اینکه در طول سال فعالیت های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی برگزار می شود افزود: در حال حاضر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت های فرهنگی توسط کتابداران در فضای مجازی برای مخاطبان برگزار 
می شود.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان ضمن قدر دانی از کتابداران  این استان  اظهار داشت: این قشر از ظرفیت‌ها و تجربه های بالایی برخوردار هستند .
دهقانلو با اشاره به این مطلب که خیرین نقش بسزایی در جامعه دارند خواستار  حمایت این قشر در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی شد.

46

کد خبر 1455497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =