دو میلیارد نفر در سال ۲۰۳۹ با هواپیما سفر می‌کنند

یاتا پیش‌بینی کرده که سفرهای هوایی تا سال ۲۰۳۹ بین ۳.۲ تا ۵.۳ درصد رشد خواهد داشت. به‌این‌ترتیب و با کمترین میزان رشد، تعداد مسافران هوایی در سال ۲۰۳۹ به بیش از ۲ میلیارد نفر بالغ می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از چابهار : (انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی)، صنعت هوانوردی که در رکود کرونا رفته تا سال ۲۰۲۲ بازیابی می‌شود. این ریکاوری با سرعت کوتاهی تا سال ۲۰۲۲ می‌رود و سپس شدت می‌گیرد. ریکاوری خاورمیانه، آسیا و آفریقا با سرعت بیشتری محقق می‌شود.

کدام مناطق بیشترین رشد را تجربه می‌کنند؟
پیش‌بینی یاتا از سفرهای هوایی طی سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۳۹ نشان از بیشترین رشد در آسیا، آفریقا و خاورمیانه دارد. طبق پیش‌بینی‌ها منطقه آسیا پاسیفیک طی ۲۰ سال آینده بالاترین رشد مسافران هوایی را تجربه کرده و به‌طور متوسط سالانه ۵.۵ درصد رشد خواهند داشت. بعد از آسیا پاسیفیک، خاورمیانه و آفریقا قرار دارند که رشد سالانه ۴.۴ درصدی برای آن‌ها پیش‌بینی‌شده است. منطقه آمریکای لاتین نیز با رشد ۳.۴ درصدی مسافران هوایی همراه خواهد بود و درنهایت در پایین این جدول رشد، اروپا و آمریکای شمالی قرار دارند که برای هرکدام رشد ۲.۲ درصدی پیش‌بینی شده است.

مجموع و برآیند این پیش‌بینی‌ها می‌گوید که ۳.۲ تا ۵.۳ درصد رشد سفرهای هوایی طی ۲۰ سال آینده محقق خواهد شد و بیشتر از ۲ میلیارد نفر در سال ۲۰۳۹ هواپیما سفر می‌کنند. این رشد، سرمایه‌گذاری مطمئنی بوده و اقتصادهای بزرگ جهان را به سرمایه‌گذاری در صنعت هوانوردی و مسافرتی سوق داده است.

بیشترین افزایش پرواز بین کدام کشورهای اتفاق می‌افتد؟
پیش‌بینی جالب دیگری که در گزارش یاتا مورداشاره قرارگرفته، مسیرهای پروازی است که بیشترین رشد سالانه پروازی برای آن‌ها پیش‌بینی می‌شود. یاتا مسیر پروازی هند و امارات را به‌عنوان جذاب‌ترین مسیر پروازی تعریف کرده که طی ۲۰ سال آتی با رشد چشمگیر ۸.۱ درصدی در سال همراه خواهد بود. رشد اقتصادی و جمعیت هند از یک‌سو و مزیت‌های ترانزیتی و لجستیکی امارات را می‌توان از دلایل این رشد بالا به شمار آورد. دیگر مسیر پرتردد طی ۲۰ سال آینده، مسیر چین و تایلند است که رشد سالانه ۶.۲ برای آن پیش‌بینی می‌شود. و درنهایت سومین مسیر پروازی پرتردد ۲۰ سال آتی که یاتا پیش‌بینی کرده، مسیر پروازی ژاپن و چین است که رشد سالانه ۵ درصدی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 1455636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =