حمله ترامپ به پلیس و شهردار درباره زد و خورد خونین در تجمع حامیان‌اش:آنتیفای اشغال به مردم بی‌گناه و سالخوردگان حمله کرد/عکس

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری آمریکا از درگیری‌هایی که حین راهپیمایی "میلیونی" حامیانش در واشنگتن دی‌.سی رخ داد، به شدت انتقاد کرده و از پلیس خواست تا کارش را درست انجام بدهد!

به نوشته روزنامه دیلی میل،‌ در جریان راهپیمایی روز شنبه صحنه‌های خشونت‌بار و خونباری در نزدیکی کاخ سفید رقم خورد. گروه راست افراطی نئوفاشیست موسوم به «پراود بویز» و حامیان ترامپ با گروه‌های جناح چپگرا چندین دقیقه درگیر شدند تا اینکه سرانجام پلیس سر رسید.  

دست‌کم ۲۰ معترض بازداشت شده و یک مرد جوان هم از ناحیه پشت با چاقو هدف اصابت قرار گرفت. دو پلیس هم حین تلاش برای جدا کردن گروه‌های درگیر مصدوم شدند. با بالا گرفتن درگیری‌، مواد محترقه و بطری هم به سمت طرفداران ترامپ پرتاب شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در یک سری پیام‌های توییتری نوشت: آنتیفای آشغال شنبه به تجمع حامیان ترامپ آمد تا به مردم حمله کند چون این مردم شدیدا مقابله کردند. آنتیفا تا شب صبر کرد تا ۹۹ درصد بروند تا به مردم بی‌گناه "ماگا" (آمریکا را دوباره با عظمت کنیم) حمله کند. پلیس دی.سی کارت را انجام بده و عقب‌نشینی نکن!!!

او همچنین نوشت: آنتیفای چپ رادیکال آشغال شنبه با جمعیت بزرگ حامیانم در واشنگتن دی.سی به حاشیه رانده شد اما شب که ۹۹ درصد جمعیت رفتند، به افراد سالخورده و خانواده‌ها حمله کرد. پلیس به آنجا رفت ولی دیر شده بود. شهردار تو کارت را درست انجام نمی‌دهی!

ترامپ همچنین توییتی از یکی از هوادارانش را بازانتشار کرد که اعتراضات را حق حامیان او می‌دانست. ترامپ در پاسخ به او گفت: سکوت رسانه‌ای دشمن مردم است!!!

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین توییتی از یک کاربر را بازانتشار کرد که از وجود "احساسات ضد رسانه‌ای" در اعتراضات شنبه صحبت می‌کرد و اینکه "مردم دروغ‌های آنها درباره ترامپ و لحن خصمانه در قبال حامیان ترامپ را می‌بینند."

ترامپ هم با تشکر از او نوشت: رسانه آزاد و منصف در کشور ما از بین رفته است. آنها فقط درباره چیزهایی می‌نویسند که دلشان می‌خواهد. سرکوب! رسانه‌های خبری جعلی اصلا درباره ده‌ها هزار هواداری که امروز در دی‌.سی و نقاط بسیار دیگری جمع شدند، صحبت نکردند!

یکی از کاربران توییتر هم در پیامی نوشته بود که "تاریخ نشان خواهد داد که ترامپ عالی‌ترین و اثرگذارترین پاسخ به یک پاندمی در تاریخ جهان" را داشته است. ترامپ با بازانتشار این توییت و تشکر از او نوشت: اما رسانه‌های خبری جعلی هرگز این را نخواهند گفت!

310 310

کد خبر 1455680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
  0 0
  یک کشور چپگرای سالم و دمکراتیک با اقتصاد و نظام بهداشتی خوب و بدون ناامنی وجود نداره بعد این معترضین دنبال چی هستند؟ خوب اگر قرار امریکا هم بشه لنگه کشورهای چپ گرا پس نظام دوقطبی چپ و راست بی معنی میشه. آنوقت بعد از آن چپگراها می خواهند به چه چیز غرب انتقاد کنند؟ ذات چپگرایی در تنفر از غرب و کاپیتالیسم هست. مگر تو چین کمونیست به کارگرها گفتند بفرمایید بخورید و بیاشامید؟ بدترین سیاست های کارگری در چین هست. این معترضین متوجه نیستند که هر کشوری مشکلاتی داره؟ از سرنوشت بقیه کشورها درس نگرفتند که هیچ جای دنیا عاشق معترض توی خیابان نیستند. همه جای دنیا ادم کار می کنه و جون می کنه تا پول بدست بیاره. این تفکرات جامعه ایده آل سوسیالیستی که بخور و بخواب هزینه ات رو دولت می دهد هیچ جا عملی نشده. نروژ و سوئد از طریق همین کاپیتالیسم و صنایع پیشرفته دولت رفاه ایجاد کرده اند. ثروت ونزوئلا بسیار بیشتر از نروژ هست. حالا جایگاه این کشور را ببینید. مردم این کشورها مالیات سنگین می دهند. نمی ایند در خیابان چاقو در بیاورند و عربده بکشند.
 • ن IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
  0 0
  نمیدونم چرا طرفدارای ترامپ شکل خاصی دارن . خیای گنده و خیلی سفید و عصبانی