اوباما: پیروزی بایدن، شروع ترمیم زخم‌های مانده از دولت ترامپ است

ایرنا نوشت: باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا اذعان کرد که در چهار سال گذشته چند دستگی و شکاف در جامعه این کشور افزایش یافته و پیروزی بایدن، آغازی برای التیام و ترمیم زخم ها و شکاف هایی است که در دولت ترامپ بر پیکر آمریکا وارد شده است.

 باراک اوباما دیشب (۲۵ آبان) به بی بی سی گفت که آمریکا برای تغییر فرهنگ "تئوری های توطئه جنون آمیز" که چنددستگی ها در این کشور را تشدید کرده، کار عظیمی در پیش دارد.
نخستین رئیس جمهوری سیاه پوست آمریکا گفت که آمریکا بیش از چهار سال پیش که دونالد ترامپ برنده انتخابات شد، دچار افتراق شده است.

به گفته اوباما، پیروزی جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ سرآغاز ترمیم این شکاف ها است. وی افزود: برای تغییر این روندها به (پیروزی) در بیش از یک انتخابات نیاز داریم.
وی گفت که علاوه بر تصمیم های سیاستمداران، آمریکا به تغییرات ساختاری نیز برای برخورد با دو قطبی شدن جامعه نیاز دارد و و مردم نیز باید به یکدیگر گوش داده و بر واقعیت های مشترک تفاهم کنند.
رئیس جمهوری پیشین آمریکا از نسل آینده این کشور خواست تا محتاطانه به تغییر جهان امیدوار بوده و جزئی از آن تغییر باشند.

اوباما که برای تبلیغ کتاب جدید خود با عنوان "سرزمین موعود" با این رسانه انگلیسی مصاحبه می کرد، رئیس جمهوری کنونی آمریکا را متهم کرد که دودستگی در آمریکا را تشدید کرده چرا که "به سود سیاست هایش بود." وی افزود که گسترش اطلاعات کذب در فضای مجازی که در آن "واقعیت اهمیت ندارد" نیز در اوضاع فعلی این کشور دخیل بوده است.
وی با اشاره به اعتراضات سراسری علیه بی عدالتی و تبعیض نژادی در آمریکا گفت: نقش مزمن نژاد و سوگیری در نظام قضایی ما ناامید کننده و فوران بی سابقه اعتراض های مسالمت آمیز امیدبخش است. وی بر اهمیت حمایت نژادهای گوناگون از این اعتراض ها تاکید کرد و گفت: برخی جوامعی که سیاهپوستان اندکی در آنها زندگی می کردند نیز به خیابان ها آمدند و گفتند که جان سیاهان ارزش دارد و خواهان تغییرات واقعی شدند.
اوباما در جریان مصاحبه دیشب با شبکه آمریکایی سی بی اس نیز گفته بود اینکه هر کاندیدا بیش از ۷۰ میلیون رای دریافت کند نشان دهنده اختلاف عمیق در کشور است.
رئیس جمهوری پیشین آمریکا در تازه ترین کتابش که قرار است به زودی منتشر شود، از مشکلاتی که در دوران ریاست جمهوری خود با حزب جمهوریخواه بعنوان یک رئیس جمهوری سیاهپوست داشته و همچنین سیاست های نژادپرستانه ترامپ نوشته است.
این کتاب ۷۶۸ صفحه ای قرار است هفدهم نوامبر (۲۷ آبان ماه) در آمریکا عرضه شود.

310 310

کد خبر 1456073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =