آیا پاکسازی پنتاگون از سوی ترامپ به معنی حمله نظامی به ایران است؟

آیا پاکسازی پنتاگون از سوی ترامپ و تعیین متحدانش به معنای نزدیک بودن حمله به ایران است؟چهار سناریویی که در مرحله آتی پیش بینی می شود انجام دهد،کدامند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عبدالباری عطوان تحلیلگر برجسته عرب و سردبیر روزنامه الرای الیوم چاپ لندن، در تازه‌ترین سرمقاله خود با عنوان «چرا تعجب نمی کنیم اشاره های ترامپ به پذیرش شکست در جهت گمراهی و پوششی برای غافلگیری های آتی است؟» نوشت:

روزنامه "نیویورک تایمز" در گزارش روز شنبه خود خبر داد ترامپ در نشستی با مشاوران خود گفته است شانس او برای تغییر نتایج رای گیری از طریق مراجعه به دادگاه اگر صفر نباشد، بسیار محدود است.

چند گزینه پیش روی ترامپ هم در دو ماه باقی مانده از دوره اش هم در چهار سال پیش رو قرار دارد:

-نخست:خروج ازکاخ سفید به عنوان قهرمان یا رهبری قوی از طریق انجام حملات نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران و خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از خاورمیانه به ویژه افغانستان،عراق و سوریه پیش از این حملات.این گزینه نگرانی مسئولان سابق دستگاه امنیت ملی را تقویت می کند. به ویژه این که او برخلاف همیشه پس از برکناری هایی که انجام داد به رئیس جمهور منتخب اطلاع نداد به داده های اطلاعاتی حساسی دست یافته است. چه بسا نگران بود از نقشه اش برای این حمله باخبر شوند. حمله ای که احتملا پمپئو در سفر هفته آینده خود به خلیج فارس مقدمات اجرایی آن را فراهم کند.

-دوم:نشان دادن چراغ سبز به طرفداران نژادپرست خود برای آمدن به خیابان ها و ایجاد شکاف در حزب جمهوری خواه و تاسیس یک حزب فاشیست به رهبری خود.

-سوم: آمادگی ترامپ برای ورود به انتخابت 2024 از طریق تاسیس یک نهاد رسانه ای ویژه یا به راه انداختن برنامه ای به نام خود از طریق شبکه فاکس نیوز چرا که محبوبیت زیادی حتی در میان مخالفان خود دارد.

-چهارم:غرق شدن در فضایی از پیگردهای کیفری به اتهام فرار از مالیات، جعل و امضای قراردادهای غیرقانونی زیرا با خارج شدن از کاخ سفید مصونیت قانونی او از میان خواهد رفت.


دشوار است پیش بینی کرد کدام یک از این سناریوهای گفته شده اتفاق افتد، اما مطمئنا او به آرامی از قدرت کناره کیری نمی کند و احتمالا طوفانی به راه خواهد انداخت؛ زیرا او از جمله افرادی است که شکست را به راحتی نمی پذیرند.
با این وجود تعجب نخواهیم کرد که یک نهاد رسانه ای مخصوص خود تاسیس کند و رویکرد متحدان خیلج فارس خود را در پیش بگیرد و ازحمایت مالی آنها به صورت داوطلبانه یا از طریق باج خواهی بهره ببرد زیرا او  اسرار خطرناکی دارد که می تواند از طریق این نهاد آنها را به کار گیرد.همچنین نیازی ندارد در دروغ گویی یا گمراه سازی رسانه ای از تجریه این متحدان عرب خود استفاده کند زیرا خود در این زمینه کارشناس است.
 

310 310

کد خبر 1456335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  15 1
  به لطف مسئولینی که عاشق ترامپ هستند احتمالش هست
  • IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
   0 0
   یک عمر شنیدیم آمریکا هیچ غلطی نمی تولند بکند و ما آمریکا رو له می کنیم حالا یکبار برای همیشه تکلیف این سخنان مشخص میشه
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  15 3
  یا خود خدا!
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  20 3
  اگر این مردک موفق به برد انتخابات با جار وجنجال نشه یقیناً ایران را حمله نظامی گسترده خواهد کرد واز سلاح های نا متعارف خفن هم استفاده خواهد کرد باید برای از بین بردنش دست به کار شد وهزینه کرد .
 • محمد بهزادنیا از کرج IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  5 27
  اولا امریکا اگر توان حمله نظامی به کشور ما را داشت ترامپ همون سال اول به کشور ما حمله میکرد پس چنین احتمالی به قطعه اشتباه هستش - دوما ترامپ به این علت مارک اسپر را برکنار کرد که با ایشون صرفا اختلاف نظر داشته و هر رییس جمهوری حق داره اعضاء کابینه خودش را برکنار کنه حتی یک روز مانده به اتمام ریاست جمهوری - سوما خارج کردن نیروهای نظامی از عراق و افغانستان برای ترامپ موجی از رضایت و خشنودی در بین پرسنل ارتش به وجود خواهد آورد که باعث محبوبیت بیشتر ایشون میشه در ضن اگر یک فرمانده ارشد ارتشد از عمل کرد ترامپ ناراضی باشه در مقابل هزارن سرباز و پرسنل ارتش از این عمل استقبال می کنند
  • IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
   0 0
   چرت و پرت نگو یکم سایت های مهم خبری رو بخون بعد نظر بده
 • هاشم IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  0 0
  این مردکه ۴ سال غلطی نکرد حالا توی ۵۰ روز آینده می خواهد انجام دهد خیالتان راحت باشد که دارد رد گم می کند تا اسراییل راهش را پیدا کند مثلا دارد می اید آذربایجان
 • ناشناس IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  0 0
  خدایابه دادمون برس اگه جنگ بشه ازگشنگی میمیریم,مردماثابت کردن هیچ رحمی ندارن ازدشمن بی رحم ترن,به محضی که بوی جنگ روحس کنن,همه چیزواحتکارمیکنن,اینوتودوره کروناثابت کردن,تاماسک ودارو رواحتکارکردن گذاشتن مابمیریم..لعنت خدابرشما...آمریکایم بااون ارتش خفنش ماروازکره زمبن محومیکنه..بهترتوجنگ بمیریم تااز گسنگی زجربکشیم,مردمی به هموطن خودش رحم نکندمحکوم به شکسته دشمن ما این نقطه ضعف ماروخوب میدونه وازهمونجاضربه نهایی شو واردمیکنه
 • IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  0 0
  امریکا همه جنگ هاش با کشورهای ضعیف شده بوده...با افغانستان ده ها سال جنگ زده..با عراق سالها تحت تکریم و درگیر جنگ ضعیف شده....هارت و پورت میکنه..به ایران حمله نمیکنه چون بزنه خیلی خسارت میبینه
 • NL ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
  0 0
  دقیقا عین احمدی نژاده
 • سیروس IR ۰۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
  0 0
  ما تا با امریکانجنگیم همین آش هست وهمین کاسه.امیدوارم حمله کنه تاناوها وپایگاههایش درخاورمیانه نابود وتمام مناطق هسته ای اسراییل راهدف قراردهیم.من مکشته شدن را بیشتر می پسندم تا امریکابرامون نسخه بپیچه