طعنه روزنامه جمهوری اسلامی به قالیباف:اگر صریحا بگویید پیرو رهبری نیستید،مردم از شما احساس صداقت می کنند

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود نوشت:چه زود توصیه‌های اکید رهبری را بعضی نمایندگان مجلس یازدهم فراموش کرده‌اند! کمتر از یکماه قبل بود که رهبر انقلاب ضمن تقبیح اهانت بعضی نمایندگان و افرادی در خارج مجلس به رئیس‌جمهور و دولتمردان، به آنها توصیه کردند در جهت تحکیم وحدت و انسجام تلاش کنند و بر این نکته تأکید کردند که وحدت و انسجام ملی در حال حاضر مهم‌ترین نیاز کشور است.

برخلاف این سفارش روشن، روز یکشنبه رئیس‌ مجلس در سخنان تعجب‌برانگیزی که بیش از هرچیز به شعارهای انتخاباتی شباهت داشت، به مسئولین اجرائی کشور حمله و به آنها توصیه کرد راه‌حل مشکلات کشور را به جای ایالت‌های آمریکا در پاستور و میرداماد و باب همایون جستجو کنند.
هرچند رئیس کل بانک مرکزی پاسخ مستدلی به رئیس مجلس داد ولی گویا حضرات به پاسخ‌های مستدل و واقعیت‌های جاری کشور کاری ندارند و فقط به فتح پاستور و میرداماد و باب همایون فکر می‌کنند. مهم‌تر اینکه حتی نهیب رهبری هم نمی‌تواند این حضرات را از تلاش‌های تبلیغاتیشان برای به دست آوردن صندلی ظاهراً بسیار دوست‌داشتنی ریاست جمهوری از مجرای نقض آشکار وحدت و انسجام منصرف نماید.

اگر این حضرات، با صداقت اعلام کنند خود را پیرو رهبری نمی‌دانند و هرچه خود تشخیص می‌دهند همان را خواهند گفت، مردم در وجود آنها احساس صداقت خواهند کرد، اما وقتی سنگ پیروی و اطاعت محض از رهبری را به سینه می‌زنند و در عین حال آشکارا برخلاف توصیه رهبری سخن می‌گویند و موضع می‌گیرند، این سؤال به ذهن‌ها راه می‌یابد که صداقت را در کجا باید جستجو کرد؟


درباره وضعیتی که اکنون به ابزار تبلیغاتی طالبان قدرت تبدیل شده، سه نکته را لازم است مورد توجه قرار دهیم.
اول آنکه در ضعف دولت و ناکارآمدی بعضی از دست‌اندرکاران اجرائی تردیدی نیست، اما تمام مشکلات را به گردن دولت انداختن بی‌انصافی است. دولت و مجلس و سایر نهادها و ارگان‌ها در به وجود آمدن بخشی از شرایط موجود سهیم هستند و هیچکدام حق ندارند خود را تبرئه و دیگران را به عنوان متهم معرفی کنند.
دوم آنکه انکار دخالت تحریم‌ها در به وجود آمدن وضعیت موجود کشور، انکار واقعیتی است که مثل روز آشکار است. آقای رئیس مجلس که می‌گوید آمریکا سهمی در پدید آمدن مشکلات ندارد، خودش هم می‌داند که حرف درستی نمی‌زند. مردم هم بر نادرستی این سخن واقف هستند. بنابراین، کسی که بر مسند ریاست قوه مقننه تکیه زده است، بهتر است سخنی نگوید که در نادرستی آن کمترین تردیدی وجود ندارد.
و سوم آنکه تمام مسئولان نظام جمهوری اسلامی در سه قوه و در رده‌های مختلف بهتر است کلمه «باید» را از ادبیات خود حذف کنند و به جای آن به عبارت «انجام داده‌ایم» روی بیاورند. مردم، سال‌هاست که از شما مسئولین می‌شنوند وعده می‌دهید و دستورالعمل صادر می‌کنید و کلمه «باید» را به عنوان محبوب‌ترین کلمه مورد استفاده قرار می‌دهید ولی از بس که این بایدهای شما تحقق پیدا نکرده، حالا دیگر این کلمه معنای واقعی خود را از دست داده و حتی مردم در برابر آن حساسیت پیدا کرده‌اند. اکنون وقت آنست که ادبیات خودتان را تغییر بدهید و کلمه «باید» را بایگانی کنید و هر وقت کاری برای مردم انجام دادید، به آنها گزارش بدهید و از خجالت مردم دربیائید. باور کنید مردم، حرف‌های شما را شعارهای تبلیغات انتخاباتی تلقی می‌کنند حتی اگر رسانه ملی آنها را با آب و تاب پخش کند.

17302

کد خبر 1456365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حیدری IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 1
  آقای قالی باف به حق فرمودند راه‌حل مشکلات کشور را به جای ایالت‌های آمریکا در داخل کشور باید جستجو کرد
 • رضا آسوده IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 1
  لطفا کتاب قانون را مطالعه کنید و ببینید وظایف قوا چی هستند بعد تویت کنید. این حرفا همه نشانه کینه از قالیباف هست.
 • حمید اصلانی IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  0 1
  مگر شما اعتقاد دارید که ریشه مشکلات در آمریکاست ؟ اگر بگویی نه پس در داخل است .واگر در داخل است پس چرا نه راه پیش داریم نه راهپس؟
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 0
  ممنون باز گلی به جمال شما جمهوری اسلامی
 • عباس IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  0 1
  زمان احمدی نژاد اگر هزار تومان سیب زمینی گران میشد سریع تو بوق و کرنا می کردین
 • عبدالکریم IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 1
  اولا شما پیرو که هستید؟ ثانیا چرا مغلطه می فرمایید؟ و اذهان را گمراه می کنید؟ آقای قالیباف دقیقا پیرو ولایت فقیه و حضرت آقا هستند و امثال ایشان نیز همچنین
 • IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  0 1
  آقای مهاجری ، دوستای شما یه زمانی می گفتند مشکلات کشور 70 درصد داخلی هستند.چطور میشه الان یه اعتقادی دیگه ایی دارند.؟ آیا بهتر نیست از صداقت دوستاتون بگین.!!!؟؟؟
 • عباس IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 1
  متاسفم برای این روزنامه به اصطلاح حمهوری
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  0 1
  الان خودت نوشتی در ضعف و ناکارآمدی دولت تریدی نیست! خب داداش من! خودت که با این جمله زدی دولت رو ترکوندی! میخوای شما دفاع نکن!!!
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 0
  خوب بود
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 0
  احسنت جانا سخن از زبان ما میگویی
 • IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  0 1
  این حرف توهین به ریاست مجلس هست حالا چپها مثلا دلسوز شده اند؟
 • امین IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 0
  چه تحلیل درستی خداوکیلی این تحلیل مثل نور میدرخشد
 • امانی IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 0
  البته که انسجام قوا وهماهنگی انها میتواند هم کارگشا وهم راهگشا باشه
 • علی IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 1
  روزنامه معلوم الحال سخنان قالیباف را تحریف نکند. وکیل الدوله باید بداند که منظور قالیباف این بود که نباید تمامی مشکلات را به گردن امریکا انداخت نه همه انرا. صداقت خوب چیزی است.
 • بازنشسته کشوری IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  2 0
  بزرگواران را باید در عمل سنجید. دولت آقای روحانی با هزاران عیب تحمیلی بر دوالت ایشان، برای ما بازنشستگان قدمی در جهت همسانسازی برداشتند و همه ما را دعا گوی خود کردند.
 • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 0
  اهانت نبود هدایت بود
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 0
  نرود میخ آهنی به گوش مجلس جدید فقط هدفش نفاق است
 • سهراب اربابی IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
  1 0
  بسیار بسیار بسیار درست درست
 • رضا IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
  1 0
  درود نظرمن واکثرمردم هم همین است نمیدونم چراحس خوبی ب این اقا ندارم بخداقسم اگه یک صدم سردار سلیمانی صداقت داشتید تورو رو سرمون میذاشتیم اون شخصیت بزرگوار هیچ وقت کسی رو تخریب نمیکرد جانم فدایش بااینکه طرفدار اصلاحات هستم ولی اونو اندازه قلبم دوست داشتم ودارم هرچند متاسفانه نیست 😔اینها فقط دنبال تخریب جناح مخالفن ب هیچم رحم نمیکنن اعتقادیم ب وحدت ندارن