سن و سال رئیس جمهور آینده ایران مهم است؟ /واکنش کاربران خبرآنلاین به ایده حذف محدودیت سنی کاندیداها

کاربران خبرگزاری خبرآنلاین پاسخ های جالبی به تعیین محدودیت سنی برای کاندیداهای ریاست جمهوری دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجلسی ها دست به کار اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری شده اند، اصلاحاتی که حتی بنا به برخی اظهارات قرار است به انتخابات ۱۴۰۰ هم برسد. در این میان تاکید بر تعیین محدوده سنی -۴۰ تا ۷۰ سال - برای کاندیداهای ریاست جمهوری با واکنش هایی منفی از سوی برخی سیاسیون و رسانه ها روبرو شده است.

 محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود، از طرح اصلاح قانون انتخابات و تعیین محدوده سنی انتقاد کرد. او نوشت: مهمترین عامل عبور کشور از مشکلات کنونی و بقای نظام، به انتقال درست و به موقع مسئولیت های بین نسلی بستگی دارد. متاسفانه انحراف از سی سال پیش شروع شد و انتقال بین نسلی از نسل اول به دوم صورت نگرفت!

در همین راستا خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران محترم خود خواست تا به این سوال پاسخ دهند که «تعیین محدودیت سنی برای کاندیداهای ریاست جمهوری را  چقدر لازم و مفید می دانید؟». 

زمان جنگ پسر ۱۵ ساله عقل داشت

برخی کاربران از تعیین محدودیت سنی برای کاندیداهای ریاست جمهوری انتقاد کردند. به طور مثال کاربری نوشت:« بهتره بجای تعیین محدودیت سنی از چهره های هنری مثل مهران رجبی برای کاندیداتوری ریاست جمهوری استفاده بشه.»

دیگری نوشت:« به نظر خواب خوش دیده اند و یکی هم در آستین دارند با این سوال مشکوک. برداشتن شرط جنسیتی مهمتر از سن هست. چرا در آن مورد نمی پرسید؟». کاربری هم که نامش را منتشر نکرده است، نوشت:« یه عده ای خودشون از نردبام بالا رفتن حالا دارند نردبام را پایین میندازن. موقع جنگ بچه ۱۵ ساله یا حتی کمتر میرفت جبهه و عاقل بود و خوب و بد را درک میکرد.»

حمید هم نوشت:« سن و سال به هیچ عنوان نمی تواند معیار باشد. ماهاتیر محمد در سال ۲۰۱۸ و سن ۹۲ سالگی مجدد نخست وزیر مالزی شد. سباستین کورز، در سال ۲۰۱۷ و در سن ۳۰ سالگی به عنوان صدراعظم اتریش انتخاب شد.» کاربری نیز نوشت:« غرضی چطوری پس میخواد بیاد؟» 

برای همه پست ها محدودیت سنی بگذارند

در این میان، برخی کاربران هم با تعیین محدودیت سنی برای کاندیداهای ریاست جمهوری موافق بودند. به طور مثال، فردی نوشت:« سن مهم نیست.» رضا بنایی نوشت:« ‌کار خوبی ‌است ‌که ‌باید برای ‌تمام‌ افراد در تمام‌ پستها ‌انجام ‌شود از ‌مجلس‌ شورا ‌گرفته ‌تا ‌مجلس‌ خبرگان‌ از شورای‌نگهبان ‌تا مجمع‌ تشخیص‌ مصلحت.» 

حمید برای خبرآنلاین نوشت:« خیلی خوب است چون مثل رفسنجانی پیر نمی خواهیم جوان باشد و کارکند.» کاربری هم در پاسخ به او نوشت:« مثل احمدی نژاد می خواهید خخخخخخخخ در ضمن آیت الله رفسنجانی به رحمت خدا رفتن.»

۲۷۲۱۵

کد خبر 1456373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =