آمادگی اداره کل ارتباطات به منظور حمایت از کسب و کار های حوزه فرهنگ

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان ضمن بیان اهمیت پرداختن به موضوعات فرهنگی از آمادگی همه جانبه حمایتی از کسب و کار های مبتنی بر فناوری این حوزه خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان سید یاسر حسن پور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن اشاره به اهمیت توجه به موضوعات فرهنگی در بستر فضای مجازی ،با مناسب خواندن ظرفیت‌های قانونی موجود اداره‌کل جهت هدایت و حمایت از فعالین فرهنگی و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری ، اعلام کرد: آمادگی همه جانبه به منظور حمایت از کسب و کار های حوزه ی فرهنگ مبتنی بر فناوری وجود دارد.

حسن پور استفاده از زیرساخت‌های ارتباطی استان و قابلیت‌های فضای مجازی را ضروری دانسته و حمایت از کسب و کارها و فعالین فرهنگی استان را امری مهم قلمداد کرد. وی ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از زیرساخت فضای مجازی جهت توسعه فرهنگی از جمله در حوزه ایجاد فرهنگ کتابخوانی، آمادگی خود را جهت استفاده از ظرفیت‌های اداره‌کل و همکاری متقابل در این راستا اعلام و گفت : تبدیل استان به پایتخت کتاب با استفاده از این زیرساختها، دور از انتظار نیست .

وی همچنین با اشاره به پتانسیل‌های کسب و کارهای بومی استان در حوزه فناوری اطلاعات به جهت تولید محصولات فرهنگی گفت: با وجود بیش از ۴۰ تیم و شرکت در سطح استان که در حوزه تولید محتوا، نرم‌افزار و اپلیکیشن موبایل مشغول به فعالیتند، زمینه ی مناسب به جهت پیشرفت هر چه سریع تر در این زمینه فراهم است.

وی در ادامه با بیان اینکه به دلیل وجود بسترهای الکترونیکی جهت برگزاری رویدادهای استارتاپی به صورت مجازی بستر تعامل به صورت غیر حضوری  فراهم شده، گفت: بدین وسیله می توان گام بلندی جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در این حوزه برداشت.

46

کد خبر 1456388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =