۱۱هزار نفر عضو جدید تعاونی های روستایی چهارمحال و بختیاری شد

ایرنا نوشت:رئیس آموزش تعاونی روستایی چهارمحال و بختیاری از افزایش ۱۱هزار و ۸۴۹ عضو جدید در تعاونی های روستایی، زنان، کشاورزی، منابع طبیعی و آبزی پروری این استان در دولت دوازدهم خبر داد.

طیبه  کبیری  تعداد اعضای تعاونی های روستایی استان را ۹۳ هزار و ۸۴۹ نفراعلام کرد و افزود: این تعداد در ۱۹۲ تعاونی عضو هستند.
وی از توجه دولت دوازدهم  در امر تولید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در تعاونی ها اشاره کرد و گفت: توسعه کشت گیاهان باغی و زراعی کم آب و دیمی و تغییر الگوی کشت با توجه به در نظر گرفتن پدیده خشکسالی و استفاده بهینه از آب کشاورزی در دستور کار تعاون روستایی قرار دارد.
رئیس آموزش تعاونی روستایی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: از تعداد تعاونی های فعال سطح استان ۷۱ مورد در بخش کشاورزی ، ۵۵ مورد روستا جمعیت روستایی ، ۲۷ مورد بخش تولیدات ، ۱۰ مورد منابع طبیعی ، ۱۴مورد نیز تعاونی بانوان و مابقی در بخش نظام صنفی هستند.
کبیری ، تاکید کرد با توجه به شیوع ویروس کرونا، و تشکیل کلاس های آموزشی مجازی ، تعداد ۷۰۰ نفر از اعضای فعال در بخش های مختلف تعاونی با شرکت در کلاس های مجازی از آموزش های مهارتی حوزه کاری خود مشارکت کردند.
به گفته وی ، حمایت دولت از تولید محصولات ، پرداخت به موقع تسهیلات ارزان قیمت ، اهمیت دادن مسئولان استانی و کشوری به خرید تضمینی محصولات و قطع  واسطه و دلالان  از بازار تولیدات روستایی را  از عمده دلایل افزایش رغبت توسعه کمی و کیفی تعاونی های روستایی در استان در چند سال اخیر اعلام کرد .  
۴۰ درصد از جمعیت استان در مناطق روستایی و عشایری ساکن هستند.چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.

46

کد خبر 1456461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =