​۹۵ درصد  راه های روستایی اردبیل آسفالت شده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: تاکنون راه ارتباطی دسترسی ۹۵ درصد از خانوارهای روستایی در این استان آسفالت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، کلیم‌الله وثوقی بیان کرد: راه ۵۸ درصد از روستاهای استان آسفالت است، اما به علت پر جمعیت بودن این روستاها، ۹۵ درصد خانوارهای روستایی استان تحت پوشش جاده‌های آسفالته هستند.
 
عضو شورای اداریاستان اردبیل بهسازی، مرمت، شن‌ریزی و آسفالت راه‌های روستایی را از اولویت‌های اداره کل راهداری برشمرد و اظهارداشت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته راه روستاهای بالای ۵۰ و ۲۰ خانوار در استان اردبیل مرمت و آسفالت خواهد شد.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه امسال در "قالب طرح ملی ابرار" ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان اردبیل بهسازی و آسفالت خواهد شد، گفت: از این مقدار راه روستایی تاکنون ۴۰ کیلومتر بهسازی، مرمت، شن‌ریزی و آسفالت شده و مابقی نیز تا پایان سال آسفالت خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: اجرای طرح ابرار در استان تاثیر قابل‌توجهی در ارتقای ایمنی، کاهش تلفات رانندگی و تسهیل جابجایی بار و مسافر روستایی دارد.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به مزایای استفاده از آسفالت سرد ادامه داد: برای نخستین بار در استان آسفالت سرد تولید و جاده ها مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
 
وثوقی با اشاره به کاهش هزینه‌ها و اجرای آسان‌تر آسفالت سرد، گفت: آسفالت سرد از اختلاط سنگدانه‌ها با قیرهای محلول یا قیرآبه‌ها در دمای محیط تهیه و در همین دما پخش و متراکم می‌شود و می‌توان آن را در مسافت‌های طولانی و زیاد حمل و سپس پخش کرد.
 
گفتنی است استان اردبیل ۶ هزارو ۳۷۳ راه دارد که از این میزان ۱۸۰ کیلومتر بزرگراه ،۷۰۷ کیلومتر راه اصلی ،۷۰۰ کیلومتر راه فرعی و ۴ هزارو ۷۵۱ کیلومتر روستایی است که ۲ هزارو ۷۳۶ کیلومتر آن آسفالته و ۲ هزارو ۱۵ کیلومتر شوسه و خاکی می باشد.

46

کد خبر 1456502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =