طی یکسال گذشته: افتتاح ۴٨کیلومتر کریدور بزرگراهی در آذربایجان‌غربی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: در یکسال گذشته ۴٨ کیلومتراز کریدور بزرگراهی کشور در استان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محسن حمزه‌لو رئیس شورای هماهنگی و مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: در یکسال گذشته ۴٨ کیلومتراز کریدور بزرگراهی کشور به بهره برداری رسیده و برنامه ریزی ٧۴ کیلومتر از کریدور شده تا پایان خرداد سال آینده به بهره برداری برسد و هم‌چنین  بیش از ۵٠ کیلومتر از طرح های ساخت و توسعه جاده های استان آماده افتتاح است.
وی افزود: باتوجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت های حمل و نقل در پایانه های مرزی یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش های اقتصادی به شمار می رود. 
وی اضافه کرد: وجود یک‌هزار مرز مشترک و همجواری آذربایجان غربی با سه کشور؛ این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده و عمده حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر کشور از طریق پایانه‌های مرزی استان یعنی یک چهارم پایانه‌های مرزی کشور انجام می شود، در این بین،کریدور بزرگراهی غرب کشور با هدف توسعه شبکه بزرگراهی و ارتقای کیفیت مسیر دسترسی پایانه مرزی بازرگان به بندر امام خمینی(ره)  اجرا می شود. 
حمزه لو گفت: در بحث ساخت و توسعه بزرگراه،راههای اصلی و فرعی باید گفت که در یکسال گذشته ١٧۵ کیلومتر در این حوزه به بهره برداری رسیده است. تعریض و بهسازی محورهای منتهی به پایانه های مرزی از جمله بزرگراه ارومیه- سرو در اولویت قرار دارد و پیش‌بینی شده در  حوزه بزرگراه و راه اصلی تا پایان خرداد ١۴٠٠،  ۶٢ کیلومتر از جمله بزرگراه ارومیه به سرو افتتاح شود.

46

کد خبر 1456530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =