شهرداری کرج درباره پروژه میدان جمهوری نباید به مصوبه شورای شهر استناد کند

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: از آنجا که موضوع لایحه مصوب در شورا درباره اولویت بندی و اجرا یا عدم شروع پروژه میدان جمهوری بوده و مطلبی در مورد نحوه ساخت و امور طراحی و زیرگذر یا روگذر بودن تقاطع و جهت شمالی – جنوبی یا شرقی – غربی آن مطرح نشده است، لذا شهرداری نباید برای تصمیم‌گیری خود به مصوبه شورا استناد کند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «اکبر سلیم نژاد» طی سخنانی در دویست و بیست و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: شهرداری در چارچوب بودجه و شبکه ارتباطی طرح تفصیلی مصوب، اسناد مناقصه و مدارکی را تهیه کرده که اصولاً این امور با اخذ نظر یا اذن شورا ارتباطی ندارد، هنگامی که شهرداری بر اساس اسناد فرادست موضوعی را مطرح می‌کند، شورا درباره چیستی آن پروژه اظهار نظر نمی‌کند. چه بسا پروژه‌هایی که در شهر بدون هماهنگی و اخذ مصوبه خاص از شورا در قالب بودجه مصوب طراحی و اجرا شده اند.

وی خطاب به شهردار افزود: جلسات کارشناسی بعد از انتخاب پیمانکار و عقد قرارداد و شروع عملیات اجرایی بدون هماهنگی شورا برگزار شده و نباید ترکیب و نحوه راهبری جلسات را به شورای اسلامی شهر و هیئت رئیسه منتسب کنید؛ لذا نمی‌بایست تک روی شهردار برای توجیه برخی اشخاص و کارها و توضیحات شهرداری را به شورا منتسب کرد.

این مسئول ادامه داد: با توجه به حواشی پروژه زیرگذر جمهوری اسلامی، امیدوارم شهردار کرج در این مورد و سایر موارد مشابه با درایت و دقت بیشتری عمل نماید و در این خصوص نباید به مصوبه شورای اسلامی اشاره یا استناد شود، لازم به ذکر است در متن لایحه مذکور، موضوع تعویق اجرای پروژه تا سال ۱۴۰۵ مورد درخواست شهرداری بوده است.

یادآور می شود «علی اصغر کمالی زاده» شهردار کرج طی سخنانی در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر عنوان کرد که به نظر وی مسیر شمالی – جنوبی بهترین گزینه برای اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان جمهوری اسلامی است که به زودی اجرایی خواهد شد، وی تاکید کرد که تعویق پروژه را در دستور کار ندارد و تعطیلی ۲۰ روزه کارگاه نیز در راستای احترام به دغدغه‌ها و درخواست نمایندگان مردم بوده است.

۴۶

کد خبر 1456569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =