اصلاح هندسی و مناسب‌سازی مسیر گردشگری معلولان در یزد

مدیر حوزه مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد از طرح‌های اصلاح هندسی و مناسب سازی مسیر گردشگری معلولان و مناسب سازی معابر این مسیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمد مرزبان با اشاره به برگزاری جلسات بررسی پیشنهادهای مناسب سازی مسیر همافر تا مسجد جامع با حضور اعضای ستاد مناسب سازی معابر یزد، معاون امور  زیربنایی وحمل ونقل  شهرداری، کارشناسان حوزه ترافیک، مشاور و پیمانکار اظهار داشت: لازم است در راستای رفع موانع و نابسامانی‌های موجود و فراهم کردن مسیرهای مناسب برای معلولان  ضرورت‌ بازنگری، اصلاح و رعایت ضوابط و دستورالعمل‌ها و بهره‌مندی از تجارب ارزنده سایر شهرها، در جلسات مطرح شود تا بهترین الگوها و پیشنهادها برای مناسب سازی مسیر های حرکتی معلولان و سایر عابرین پیاده و سهولت دسترسی و ترددهای عرضی و طولی  به مرحله اجرا گذاشته شود.
وی بیان کرد: در این جلسات نیز تمام طول مسیر هفت خوان، از میدان همافر تا مسجد جامع مورد بررسی قرار گرفت و نظرات نهایی پس از تصویب نهایی اجرایی خواهد شد.
مرزبان با بیان اینکه گره‌هایی در میدان همافر وجود دارد که برای رفع آن نیاز به ایجاد تغییرات هندسی در میدان است، افزود: در بلوار شهید صدوقی، تقاطع خیابان شهید عابدی و خیابان شهید خلیل حسن بیگی و و میدان آزادی (باغ ملی) نیز تغییراتی به منظور مناسب سازی مسیر نیاز است که در صورت تصویب طرح، اعمال خواهد شد.
مدیر حوزه مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد با بیان اینکه در مناسب سازی مسیر در میدان آزادی، جانمایی خطوط عابر پیاده مدنظر است و اصلاح هندسی در این میدان صورت نخواهد گرفت، افزود: میدان شهید بهشتی نیز نیازی به اصلاح هندسی ندارد و تنها موضوع جانمایی خط کشی عابر پیاده در ابتدای خیابان فرخی و ابتدای خیابان دهم فروردین مدنظر است.
وی با بیان اینکه در این جلسه پیشنهادهای مشاور به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت، عنوان کرد: مناسب سازی تفاطع خیابان شهدا و خیابان امام همچنین تقاطع خیابان مهدی، خیابان امام و خیابان مسجد جامع نیز مورد بررسی قرار گرفت و طرح مطرح شده به صورت کامل به تصویب رسید.
مرزبان با اشاره به اینکه پیش از این جلسه بازدیدهای میدانی توسط کارشناسان از مسیر انجام شده است، افزود: تلاش ما فراهم آوردن شرایطی مناسب برای طی مسیر توسط افراد معلول و سایر عابران پیاده است و این مهم به عنوان یک دستورکار ویژه مدنظر شهرداری است.

48

کد خبر 1456645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =