۰ نفر
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
سفر زیارتی به عراق ممکن شد؟

تسنیم نوشت: معاون عتبات سازمان حج و زیارت درباره از سرگیری سفر به عتبات عالیات توضیحاتی بیان کرد.

صحبت الله رحمانی درباره انتشار خبری مبنی بر موافقت کمیته عالی سلامت عراق با ورود خارجیان به عراق با رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار کرد: تاکنون به صورت رسمی چنین تصمیمی به ما اطلاع داده نشده است و در صورت اخذ چنین تصمیمی، از طریق دفتر نمایندگی مان در عراق، موضوع اعلام می شود.

وی ادامه داد: با این حال اعلام موضع کشور عراق درباره پذیرش زائران به صورت انفرادی یا گروهی به تنهایی کافی نیست زیرا مبنای ما ستاد ملی کرونا در ایران است ضمن اینکه منع تردد به این کشور یا سوریه به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی است و باید برای انجام سفرها، پروتکل بهداشتی بین دو کشور امضا شود و مجوز این کار را وزارت بهدات و ستاد ملی کرونا بدهد.  

معاون عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: بنابراین بعد از موافقت دو کشور باید پروتکلی امضا شود که  تاکنون چنین امری صورت نگرفته و تصمیم کشور عراق برای پذیرش افراد خارجی به کشورشان تأثیری در ممنوعیت های فعلی ایجاد نمیکند.

سازمان حج و زیارت پیش از این هم اعلام کرده بود که به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم، همه مرزهای زمینی و هوایی عراق برای تردد زائران اربعین و غیره تا اطلاع ثانوی بسته است.

47231
کد خبر 1456676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =