رئیس کل دادگستری همدان: آزادی یک هزار نفر زندانی در همدان

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: بیش از یک هزار زندانی همدانی در ۱۱ ماه اخیر از زندان آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر محمدرضا عدالتخواه، بهره گیری از سامانه دادرسی الکترونیکی در ۴ شهرستان استان همدان را نقطه عطف این روزهای کرونایی دانست و گفت: تصمیم بر آن است این سامانه در دادگاه ها نیز  مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان همدان که در نشست با دادستانهای شهرستانهای استان سخن می گفت خاطرنشان کرد: اواسط آبان ماه از سامانه دادرسی الکترونیکی در زندان مرکزی و دادسرای همدان  رونمایی شد و در کمتر از یک هفته این سامانه در دادسرای سه شهرستان تویسرکان، ملایر و نهاوند هم به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه از عفو ۲۲۴ زندانی در یک ماه گذشته در این استان خبر داد و افزود: بدین ترتیب در راستای اجرای طرح بزرگ حبس زدایی و تلاش دستگاه قضایی استان بیش از یک هزار زندانی همدانی در کمتر از یک سال گذشته آزاد شدند.

عدالت خواه، کاهش ازدحام جمعیت در محاکم قضایی در روزهای کرونایی، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تسریع در دادرسی و رسیدگی به پرونده های قضایی را از اهداف راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیکی برشمرد و تاکید کرد: دادستان ها به جد پیگیر مسئله حبس زدایی که مورد تأکید آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه هست باشند که اگر مطابق با اسناد از اصلاح و متنبه شدن هر یک از زندانیان مطلع شدند شرایط لازم برای عفو او را فراهم سازند.

وی همچنین با بیان اینکه کمیته معتذرین به عنوان یکی از کمیته های معین ستاد تألیف قلوب در سطح استان تاکنون عملکرد خوبی داشته است، گفت: می طلبد تا فعالیت این کمیته در راستای ایجاد صلح و سازش بین طرفین پرونده بیشتر و فعال تر شود.

رئیس کل دادگستری استان همدان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بارها بر مسئله کادرسازی و استفاده از جوانان در تمامی عرصه های نظام تأکید داشته و دارند، به همین دلیل در یک سال گذشته تحولی در این خصوص در دستگاه قضایی استان و به کارگیری دادستان های جوان انجام شده است.

عدالتخواه جوان گرایی، کادرسازی و بهره گیری از نیروی های متعهد و انقلابی در دستگاه قضایی را از رویکردهای این دستگاه از صدر تا ذیل دانست و از دادستان های استان خواست تا به پرورش قضات مجددانه اهتمام ورزند تا شاهد تحولی اساسی در این حوزه نیز باشیم.

48 

کد خبر 1456726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =