اولین تماس از رژیم‌صهیونیستی به بایدن و تبریک بابت پیروزی در انتخابات

فارس نوشت: «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی به عنوان اولین مقام این رژیم با نامزد حزب دموکرات انتخابات آمریکا گفت‌وگوی تلفنی انجام داد و پیروزی وی را در انتخابات اخیر این کشور تبریک گفت.

ریولین نخستین مقام رژیم صهیونیستی به شمار می‌آید که پس از انتخابات با بایدن صحبت کرده و پیروزی‌اش را تبریک می‌گوید.

رئیس رژیم صهیونیستی در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر با انتشار تصویری در کنار بایدن نوشت: «همین الان با "جو بایدن"‌رئیس جمهور منتخب صحبت کرده و به وی تبریک گفتم. من گفتم که به عنوان یک دوست قدیمی اسرائیل، وی می‌داند که دوستی ما بر اساس ارزش‌هایی است که فراتر از سیاست‌های حزبی است. ما تردیدی نداریم که تحت رهبری وی، آمریکا به امنیت و موفقیت ما متعهد خواهد بود.»

این در حالی است که «بنیامین نتیانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته گفته بود که به زودی با بایدن تماس خواهد گرفت اما وی در مصاحبه رادیویی اخیرش از گفتن این موضوع که چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده، خودداری کرد.

وی در این مصاحبه در پاسخ به سوال خبرنگار رژیم صهیونیستی که از او خواسته بود به طور مستقیم بگوید چه کسی در انتخابات پیروز شده، گفت: «چرا من باید نظری را ابراز کنم. آنها (آمریکا) روند سازمان‌دهی شده خود را دارند. آنها روند داخلی خود را دارند.»

نتانیاهو اضافه کرد: «من فکر می‌کنم که همه می‌دانند چه چیزی اتفاق خواهد افتاد».

البته نتانیاهو یکشنبه گذشته و پس از آنکه رسانه‌های آمریکایی از پیروزی بایدن در انتخابات خبر دادند، به وی تبریک گفت.

311311

کد خبر 1456788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =