دختر به خواستگاری پسرعمویش جواب منفی داد، او هم عکسهای خصوصی اش را منتشر کرد

شرق نوشت:در پی شکایت دختری مبنی بر اینکه فردی ناشناس به حساب کاربری تلگرام او دسترسی پیدا کرده و با به‌دست‌آوردن اطلاعات شخصی، باعث هتک حیثیت و آبروریزی شده، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

شاکی در اظهاراتش گفت: مدتی پیش پسرعمویم به خواستگاری من آمد که بنا به دلایلی جواب منفی به او دادم. بعد از گذشت چند روز از این خواستگاری فردی ناشناس با استفاده از شبکه‌های اجتماعی ضمن ارسال تصاویر خصوصی‌ام برای دوستانم، من را به انتشار تصاویر شخصی‌ام به‌ صورت گسترده تهدید کرد.

با بررسی‌های فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم به نام محمد که پسرعموی شاکی است، شناسایی و دستگیر شد و در تحقیقات انجام‌شده انگیزه خود را انتقام‌جویی به علت شنیدن پاسخ منفی از خواستگاری عنوان کرد.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتای استان اصفهان، با بیان اینکه متهم بعد از تکمیل تحقیقات برای انجام اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد، خاطرنشان کرد: حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در گام اول بر عهده خود کاربر است. کاربران فضای مجازی باید از ورود افراد به حریم خصوصی خود در فضای مجازی حتی افراد نزدیک خودداری کنند تا شاهد این‌گونه موارد نباشیم.

این مقام انتظامی اظهار کرد: در استفاده از شبکه‌های اجتماعی یا هر تکنولوژی دیگری باید ابتدا امنیت آن را تأمین کنیم و اجازه ندهیم فردی وارد حریم شخصی و خصوصی ما شود و همچنین لازم به ذکر است ارتکاب جرائمی از جمله هک و نفوذ به اطلاعات شخصی افراد و سوء‌استفاده از هویت آنها عواقب سنگینی برای مجرم دارد و قانون به‌شدت با فرد خاطی برخورد خواهد کرد.

23302
 

کد خبر 1456827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =