رئیس علوم پزشکی همدان: ابتلای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان علوم پزشکی استان همدان به کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۲ هزار و ۴۸۴ نفر از کادر درمانی و پرسنل این دانشگاه از ابتدای همه گیری کرونا تا کنون به این بیماری مبتلا شده و ۲ نفر از مدافعان سلامت در استان نیز شهید شده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر رشید حیدری مقدم ,رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان در آیین تجلیل از کادر بهداشت و درمان استان همدان، با اعلام مطلب فوق افزود: نتیجه آزمایش پی.سی.آر ۲۴۷ پزشک،  ۶۶۶ پرستار ، ۳۴ بهیار، ۱۶ ماما ، ۸۱۷ پرسنل بیمارستان، ۶۰۷ تن از کادر بهداشت،۸۷ نیروی فعال در آزمایشگاه و ۱۰ نفر از سایر همکاران مثبت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون هشت هزار و ۲۳۷ بیمار مبتلا به کرونا  در بیمارستان های استان بستری و ۱۳ هزار و ۴۸۸ مورد مثبت هم در مراکز به صورت سرپایی درمان شده اند.

حیدری مقدم اضافه کرد: تعداد موارد مثبت جدید در ۲۴ ساعت گذشته شامل ۷۳ بیمار بستری و شناسایی ۱۳۷ بیمار کرونایی در مراکز سرپایی بوده، همچنین در این مدت با مرگ ۱۱ بیمار، شمار جان باختگان از کرونا در استان به یک هزار و ۱۱۰ نفر رسیده است.

وی گفت: استان همدان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون سه پیک بیماری را تجربه کرده که در پیک اول حداکثر بیماران بستری مثبت به ۴۰۲ نفر، در پیک دوم به ۶۱۲ بیمار و در پیک سوم به یک هزار و ۱۰۰ بیمار بستری رسیده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان بیان کرد: شمار متوفیان کرونا در پیک نخست چهار نفر در روز، پیک دوم هشت نفر و در پیک سوم روزانه به طور میانگین به ۱۵ نفر رسید.

حیدری مقدم ادامه داد: در این استان از همکاران بهورز تا کارکنان بیمارستانی کوچکترین کم کاری در خدمت رسانی به بیماران نداشتند و کادر بهداشت و درمان با تمام وجود تلاش کردند.

وی اظهار داشت: استان همدان دارای سه هزار و ۲۱۰ تخت بیمارستانی است و در صورت بروز شرایط بحرانی بیماری، حتی اگر پنج درصد جمعیت استان به کرونا مبتلا شوند نیازمند ۳۵ هزار تخت بیمارستانی هستیم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان یکی دیگر از دغدغه های بخش درمان را کمبود دستگاه اکسیژن دانست و افزود: هم اینک تعداد دستگاه های موجود کافی است اما در صورت افزایش شمار بیماران کرونایی با تعداد دستگاه های موجود نمی توان پاسخگوی نیاز بیماران باشیم.

آیین تجلیل از کادر درمان به طور همزمان علاوه بر مرکز استان در شهرستان ها نیز برگزار شد، در مرکز استان همدان از ۹۵ نفر پزشک، پرستار و دیگر اعضاء کادر درمانی تجلیل شد.

کد خبر 1456852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =