محدودیت ها با همراهی مردم باعث مهار بیماری کرونا می شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اگر چه اعمال محدودیت‌ها نقش مهمی در مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا دارد اما اگر مردم در اجرای درست این محدودیت‌ها همراهی نکنند این تصمیمات موثر واقع نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی  در دیدار با جمعی از متنفذین و فعالان اجتماعی این استان با هدف پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: اجرای محدودیت‌ها، تاثیر خودش را دارد، اما در بحران‌ها هر تصمیمی گرفته می‌شود اگر مردم همراهی نکنند آن تصمیم چندان اثرگذار نخواهد بود.

وی ادامه داد: در همین راستا درصدد برآمدیم تا با برگزاری نشستی با فعالان و بزرگان هر شهرستانی مردم را در اجرای صحیح پروتکل‌ها و محدودیت‌ها همراه سازیم تا بدین ترتیب اعمال محدودیت‌ها موثر واقع شود.

عباسی با بیان اینکه۷۰ درصد مردم استان در دورهمی‌ها و تجمعات خانوادگی مبتلا می‌شوند، تصریح کرد: با تعطیل کردن این دورهمی ها می‌توان بخش عمده‌ای از زنجیره شیوع ویروس کرونا را قطع کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری به بزرگان خانواده‌ها ، طایفه‌ها، ریش‌سفیدان و پیشکسوتان استان پیشنهاد داد تا میثاق‎نامه‌ای بین  خود تنظیم و امضا کنند که طی آن، تا مدت مشخصی از برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا در شهرها و روستاهای خود خودداری کنند.

عباسی خاطر نشان کرد: هرچه محدودیت‌ها و کنترل‌ها را به درستی اجرا کنیم به همان میزان در مهار ویروس کرونا موفق خواهیم بود، از این‌رو امید است با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم مناطق مختلف آنها را در اجرای این محدودیت‌ها بیش از پیش همراه سازیم.

46

کد خبر 1456861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =