۰ نفر
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
جولان کرونا در بیماران خاص این استان

تسنیم نوشت: به دنبال تشدید شیوع کرونا در استان، خطر ابتلای این ویروس در بیماران خاص و دیابتی دوچندان شده به گونه ای که شهرستان نوشهر در تعداد فوتی‌های بیماران دیابتی در شرایط کرونایی پیشتازی داشته است.

یکی از مناطقی که دارای هفت هزار بیمار دیابتی در غرب مازندران بوده، شهرستان نوشهر است که مسئولان این شهرستان به دنبال چاره اندیشی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا برای آحاد دارای بیماری خاص و زمینه ای در این منطقه هستند.

سید رحیم سیدپور، مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر  اظهار داشت: هفت هزار بیمار دیابتی در شهرستان نوشهر شناسایی شده که ازاین تعداد سه هزار بیمار در شهر و مابقی در روستاهای شهرستان ساکن هستند که به فراخور اینکه دارای بیماری زمینه ای دیگری باشند دربازده زمانی توسط پزشک  خانواده و مراقبان سلامت و بهورزان در سطح روستاها مورد پیگیری قرار می‌گیرند.

وی مهم‌ترین عامل در ابتلا به بیماری دیابت را کم تحرکی، مصرف غذاهای فست فودی ورعایت نکردن درست رژیم غذایی سالم بیان کرد و از عوارض مهم بیماری دیابت را آسیب رساندن جدی به کلیه‌ها دانست و افزود: 63 بیمار کلیوی در حال حاضردر نوشهر  براثر بیماری دیابت با این مشکل  روبرو هستند.

مدیر شبکه بهداشت نوشهر افزود : وجود بیماری کرونا معضل بزرگی برای بیماران دیابتی بوده و باید حتی الامکان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: ازشروع بیماری کرونا در نوشهر تاکنون بیش از 100 نفر فوتی داشتیم که با همکاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم دریک ماه اخیر روند کاهشی داشته استو.

سید پور از رعایت 85 درصدی واحدهای صنفی  و ادارات نوشهر در انجام پروتکل‌ها خبر داد و گفت: تنها 50 درصد از صنوف پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند که آنها نیز با شروع محدودیت‌های شدید مشمول جریمه می‌شوند.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1456892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =