گردنه‌های پیچ بن و سپارده در الموت مسدود شدند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: با آغاز بارش اولین برف در گردنه‌های پیچ بن و سپارده در الموت شرقی و غربی، این دو گردنه توسط عوامل راهداری مسدود شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جواد حق لطفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: با آغاز بارش اولین برف در گردنه‌های پیچ بن و سپارده در الموت شرقی و غربی  به منظور حفظ ایمنی تردد کنندگان و پیشگیری از حوادث این دو گردنه توسط عوامل راهداری مسدود شدند. 
حق لطفی افزود: گردنه پیچ بن در محور روستایی الموت، تنکابن و گردنه سپارده در محور قزوین، الموت به کلاچای قرار دارند و با توجه به شرایط خاص این مناطق هرسال به محض شروع بارش برف در آبان ماه توسط  راهداران مسدود  و در فصل بهار پس از پایان بارش ها بازگشایی می‌شوند.
او بیان کرد: گردنه پیچ بن با سه هزار و ۳۰۰متر و گردنه سپارده با ۲هزار و ۸۰۰متر ارتفاع از سطح دریا از مرتفع ترین گردنه های استان قزوین بوده و در فصل زمستان با  بارش برف و پدیده کولاک مواجه هستند. 
حق‌لطفی با اشاره به آمادگی ۳۵۰راهدار  به همراه ۳۰۰دستگاه ماشین آلات در ۲۶راهدارخانه استان قزوین برای خدمت‌رسانی در ایام زمستان به هموطنان توصیه کرد در زمان بارش برف و سرمای هوا از سفرهای غیر ضروری خودداری و در صورت سفرهای ضروری خودروی خود را به زنجیر چرخ و سایر تجهیزات زمستانی مجهز کنند. 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود: کاربران جاده‌ای برای آگاهی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها می‌توانند اطلاعات را  از طریق تماس با سامانه۱۴۱ دریافت کنند.

48 

کد خبر 1457067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =