برگزاری مراسم افتتاحیه هفته جهانی کارآفرینی به صورت مجازی

مراسم افتتاحیه هفته جهانی کارآفرینی استان قزوین به صورت وبیناری با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین، رضاگروسی، مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان قزوین در مراسم افتتاحیه هفته جهانی کارآفرینی استان قزوین که به صورت وبیناری با مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد گفت: هفته جهانی کارآفرینی (GEW) بزرگترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان است که هر سال در اواخر آبان ماه برگزار می‌شود.
گروسی تصریح کرد: در این رویداد هماهنگ، با برگزاری سمینار، همایش ، دورهمی، مسابقه و... ضمن آشنایی  و تشویق افراد تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از کارآفرینان به راه‌اندازی کسب و کار فکر کرده و کسب و کار شخصی خود را آغاز کنند. بسیاری عقیده دارند؛ این کمپین عظیم جهانی، می‌تواند باعث ترفیع جایگاه کارآفرینی در اذهان و افکار گردیده و مشوقی برای راه‌اندازی کسب و کار توسط عموم جامعه شود.
مدیرکار و رفاه اجتماعی گفت: از آنجایی که کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد، با حل مسائل و خلق ارزش بالاتر از کسب و کارهای موجود ، اهمیت ویژه در همه زمان ها، به ویژه شرایط حساس کنونی دارد، از این رو، این اداره کل به عنوان یکی از سیاستگذاران حوزه توسعه کارآفرینی و اشتغال استان با هدف شبکه سازی میان بازیگران اکوسیستم کارآفرینی استان اعم از بخش های دولتی، عمومی، خصوصی، تعاونی و سازمان های مردم نهاد به عنوان حلقه اتصال با مردم و هماهنگ کننده مسیر توسعه کارآفرینی استان به منظور استفاده بهینه از منابع و افزایش بهره وری نیروی کار و سرمایه، در سال جاری اقدام به ایجاد هماهنگی بین اجزای کارآفرینی استان اعم از نهادهای دولتی و خصوصی، دانشگاه ها، آموزشگاه ها ، شتابدهنده ها و مراکز رشد ، مراکز کارآفرینی و ایده پردازان و سرمایه گذاران و متخصصین و... کرد تا در مسیر توسعه استان موجب تسهیل در پیشبرد اهداف مشترک شود.
او بیان کرد: اقدام برای اجرای برنامه های مشترک این هفته، طرحی نو و آغاز یک حرکت فرابخشی با استفاده از همه منابع استان در جهت تبیین، تعیین و پیشبرد اهداف مشترک در راستای تقویت ارتباط بازیگران اکوسیستم کارآفرینی استان است.
گروسی گفت: این اداره کل ضمن تاکید بر استقلال دستگاه های اجرایی در برنامه ریزی و اجرای برنامه های خود در هفته جهانی کارآفرینی و استفاده از خلاقیت ها به منظور ارتباط موثر با جامعه هدف بر اشتراک گذاری اقدامات و تجربیات و رویدادها به منظور بهره برداری عمومی تأکید دارد.
او افزود: علاوه بر برنامه های استانی ، برنامه هایی با مشارکت استان ها و با توجه به مشارکت، مزیت و تجارب و توانایی های اختصاصی هر استان با کوشش دفتر توسعه کارآفرینی وزارتی در حال برگزاری است که یقیناً با توجه به تجربیات با ارزش ارائه دهندگان برای بازیگران مرتبط می تواند جذاب باشد که در ذیل به تفکیک روز ارائه تقدیم می شود. 
 این مقام مسئول در پایان از همه کارشناسان، مدیران، دست اندرکاران، منتقدان انتظار می رود، در تعاملی سازنده به بررسی نقاط ضعف و قوت پرداخته و به منظور تقویت ارتباط اجزا اکوسیستم از ارائه بازخورد جهت بهبود دریغ نکنند.

48 

کد خبر 1457081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =