کتاب «ایده‌های الهام‌بخش و خلاق برای کار با کودکان» که به‌تازگی منتشر شده، به چگونگی برقراری رابطه و فراهم ساختن امکان تغییر پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «ایده‌های الهام‌بخش و خلاق برای کار با کودکان»، نوشته دبورا پلومر با ترجمه فاطمه قدیری لشکاجانی، توسط انتشارات ارجمند روانه بازار کتاب شد.

امروزه با گسترش فن‌آوری و ورود به فضای مجازی گرچه کودکان می‌توانند مهارت‌های استدلال، همکاری و حل مسئله را بیاموزند و تصور ذهنی خود را گسترش ‌دهند ولی فرصت‌های کمتری برای بازی آزاد با همسالان و لذت بردن و یادگیری در مورد دنیا و یکدیگر از طریق بازی برایشان فراهم است. نویسنده کتاب« ایده‌های الهام‌بخش و خلاق برای کار با کودکان» معتقد است برای به حداکثر رساندن سطح بهزیستی کودکان لازم است برای آن‌ها تجربه‌های باکیفیتی از فعالیت‌های خلاقانه فراهم شود تا بدون انکار فایده و لذتی که می‌توانند از درگیری با فن‌آوری به دست آورند و محدودسازیِ استفاده از بازی‌های رایانه‌ای، فرصت تجربۀ احساسات لذت‌بخش ناشی از تماس با دوستان از طریق سایر ابزارها را پیدا کنند و درک‌شان از این دنیای بزرگ توسعه داده شود.

در این راستا در سرتاسر این کتاب، پیشنهادهای عملی مفیدی ارائه شده است. این کتاب با استفاده از روش‌های خلاقانه‌ای همچون تصویرسازی ذهنی، قصه‌گویی و نمایش عروسکی، راهکارهای مؤثری را در جهت ایجاد رابطه‌ای تسهیل‌گر با کودکان و پروش تاب‌آوری هیجانی و مهارت‌های کنارآمدن با پستی- بلندی‌های زندگی معرفی می‌کند که در خانه، مدرسه یا شرایط درمانی قابل استفاده هستند.

نویسنده در ابتدا به معرفی دوازده اصل در زمینه برقراری رابطه با کودکان می‌پردازد و ویژگی‌های رابطه‌ای را که بتواند تسهیل‌گر تغییر باشد، برمی‌شمرد. آن‌گاه به هر یک از روش‌های تصویرسازی ذهنی، قصه‌گویی و نمایش عروسکی در فصول جداگانه پرداخته و فعالیت‌هایی را پیشنهاد می‌دهد تا شما را تشویق ‌کند تجربه‌تان را کم‌کم پرورش دهید، ایده‌های مختلف را امتحان کنید و در مورد ارتباطشان با موقعیت‌تان بیاندیشید. به‌گونه‌ای که وقتی کتاب را تمام کردید، در کاربرد این روش‌ها احساس اعتمادبه‌نفس خواهید کرد و در گفتن یک یا چند قصۀ شفاهی استاد خواهید شد. این پایه‌ای برای کارهای بیشترتان خواهد شد.

این کتاب با قیمت ۳۱هزار تومان در کتاب‌فروشی‌ها و نیز با ده درصد تخفیف در سایت انتشارات در دسترس است.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1457097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =