۴ بانده شدن ۳۰۰ کیلومتر از جاده های اردبیل

استاندار اردبیل گفت: ۳۰۰ کیلومتر از جاده های استان طی سه سال آینده چهار بانده خواهند شد که ۷۰ درصد از کل جاده‌های استان را شامل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، اکبر بهنام جو در مراسم کلنگ زنی چهار خطه کردن جاده اردبیل ـ سرچم از سمت زنجان اظهار کرد: ۳۰۰ کیلومتر از جاده های استان طی سه سال آینده چهار بانده خواهند شد که ۷۰ درصد از کل جاده‌های استان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری ۴۵۰ میلیارد تومان، اعتبار جاده‌سازی راه‌های اصلی استان بوده است، گفت: خوشبختانه با توجه به حجم عملیات اجرایی در نقاط مختلف، استان اردبیل به یک نقطه امید بخش در چهار سال آتی می رسد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: تا به امروز نزدیک ۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان چهارخطه شده و هر سال ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر به این میزان افزوده می شود.

بهنام جو اظهار کرد: جاده اردبیل ـ سرچم به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین جاده‌های استان اردبیل در ارتباط با مرکز کشور است و برای پیشگیری از میزان تصادفات و تسریع در تردد نیازمند توسعه و تعریض بوده که بوده که قرار گاه خاتم الانبیاء(ص) بخش دیگری از اقدامات خود را در ۴۵ کبلومتر از سمت زنجان به اردبیل آغاز کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این پروژه ها، پروژه گرمی به بیله سوار که از سال گذشته آغاز شده به طول ۵۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز شده که یکی دیگر از پروژه‌های جاده‌ای قرار گاه خاتم الانبیاء در استان اردبیل محسوب می شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: در راه‌ها و جاده‌های استان اردبیل فعالیت‌های گسترده‌ای آغاز شده که در شمال استان نیز جاده پارس آباد تا سه راهی مشگین شهر به طول ۴۵ کیلومتر با قراردادی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان توسط قرارگاه خاتم الانبیا(ص) احداث می‌شود.

کد خبر 1457254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =