مدیریت بهینه منابع مالی و نیروی انسانی با استفاده از اتوماسیون های هوشمند

دغدغه اصلی صاحبان کسب و کار بخصوص آن دسته که در حوزه خدمات عمومی مشغول میباشند افزایش راندمان از طریق سامان دهی به نیروی انسانی میباشد به طوری که حداکثر بهره وری از نیروی انسانی را داشته باشند . شاید بهترین پاسخ به این انتظار هوشمند سازی مدیریت از طریق اتوماسیون ها باشد که در ادامه به این بحث خواهیم پرداخت.

یکی از اصلی ترین وجوه تمایز بین سبک انسان امروزی و انسان در اعصار گذشته بروز تکنولوژی و پیشرفت صنعت در کلیه ابعاد زندگی انسان است. امروزه بشر بسیاری از امور زندگی خود را به تکنولوژی سپرده است . بسیاری از بخش های زندگی انسان که در گذشته به وسیله خود او مدیریت و انجام میگردید امروزه دیگر توسط تکنولوژی دیجیتال صورت میپذیرد.

از این دست امور میتوان به مدیریت مجموعه های مختلف از طریق امکان ایجاد انواع اتوماسیون از جمله اتوماسیون پارکینگ و اتوماسیون باشگاهی اشاره نمود و یا حتی استفاده از قفل های هوشمند اشاره نمود . لذا به کلیه کار آفرینان و مدیران کسب و کار ها توصیه میگردد به جهت افزایش راندمان و بهره وری از سیستم های هوشمند سازی جهت مدیریت مجموعه خود استفاده نمایند .  مجموعه راماتیم با در اختیار داشتن مهندسین توانمند خود قادر به ایجاد اتوماسیون های قدرتمند برای کلیه متقاضیان میباشد که در این مقاله سعی داریم به برخی از پرکاربردترین این اتوماسیون ها اشاره نماییم . همچنین این مجموعه علاوه بر ایجاد انواع اتوماسیون در زمینه ابزارهای خانه هوشمند نظیر قفل هوشمند نیز تبحر و مهارت خاصی دارد.

اتوماسیون پارکینگ:

امروزه پارکینگ ها به معضل اصلی مدیران شهر و شهرنشینان در ابر شهر ها و کلان شهر ها تبدیل شده است . سردرگمی ها طویل المدت در یافتن جای پارک مناسب علاوه بر اتلاف وقت جویندگان پارکینگ باعث ایجاد ترافیک های سنگین و کور میگردد که علاوه بر اختلال در سیستم حمل و نقل شهر باعث اتلاف وقت سایرین و اتلاف هنگفت انرژی میگردد . با فرض پیدا کردن یک جای پارک معضل بعدی عدم وجود امنیت نسبی در معابر عمومی میباشد . تمام این معضلات و مشکلات را میتوان یا ایجاد یک اتوماسیون هوشمند رفع نمود. ایجاد یک سیستم هوشمند که میزان جای خالی پارکینگ را برای عموم به نمایش بگذارد و مسیر های دسترسی به جای پارک را نمایش دهد میتواند بهترین راه حل برای این معضل باشد . همچنین با استفاده از دوربین های ثبت کننده اطلاعات خودرو میتوان باعث ایجاد ایمنی نسبی برای دارندگان خودرو شد . از طرفی تمامی این مراحل و مراتب با اتوماسیون هوشمندی کنترل و اجرا خواهد شد که ضریب خطای انسانی را به شدت کاهش داده و باعث کاهش هزینه و افزایش راندمان برای صاحبان پارکینگ های شهری و مدیران شهری میگردد . علاوه بر موارد مطروحه اتوماسیون ها در این شرایط که بشر دست به گریبان بحران پیچیده ایی به نام اپیدمی کرونا میباشد میتواند بهترین راهکار جهت حفظ بهداشت عمومی و حفظ فاصله اجتماعی در مکان های پر تردد عمومی نظیر پارکینگ ها باشد .

سابقه راماتیم در ارائه خدمات اتوماسیون پارکینگ

مجموعه راماتیم به واسطه سابقه طولانی در ارائه خدمات مربوط به سامانه های هوشمند مدیریت نظیر اتوماسیون های هوشمند توانسته است اعتماد بسیاری از صاحبان پارکینگ های عمومی در کشور را جلب نموده و خدمات خود را به این دسته از مدیران ارائه دهد. ایجاد سیستم هوشمند از طریق نصب سامانه هوشمند اتوماسیون و استقرار تجهیزات به این منظور مانند گیت های تردد و انواع راهبند و سیستم های ثبت پلاک از جمله مهمترین خدمات در ایجاد پارکینگ هوشمند میباشد که همگی این خدمات از سوی مجموعه راماتیم قابل ارائه میباشد.

اتوماسیون باشگاهی:

با توجه به کاهش فضای ورزشی در خانه های شهری و از طرفی اقتضای زندگی شهری که یک زندگی پر استرس و پر دغدغه میباشد ، اهمیت وجود باشگاه های ورزشی بیش از پیش میباشد . وجود مکان هایی برای رهایی چند ساعته از زندگی پر مخاطره شهری میتواند یک موهبت برای انسان امروزی در نظر گرفته شود . همین موارد باعث اقبال روزافزون به این مکان ها گردیده است . ازدحام مراجعین باعث بروز اختلال در مدیریت این گونه مجموعه ها گردیده است . لذا استفاده از اتوماسیون باشگاهی میتواند راهکار مناسبی جهت پرهیز از خطاهای متداول باشد. بسیار پیش آمده است که مراجعین به باشگاه ها دچار اشتباه در زمان بندی حضور خود در باشگاه و یا نوبت در استفاده از وسایل ورزشی میگردند . استفاده از اتوماسیون های باشگاهی میتواند علاوه بر تنظیم دقیق نوبت مراجعین و ثبت اطلاعات آن ها رژیم غذایی و برنامه ورزشی هر یک از آنان را ثبت و در موعد مقرر به مربیان و مراجعین گوشزد نماید . همچنین در مجموعه های ورزشی دارای اتوماسیون میتوان کمد های هریک از مراجعین را بر اساس یک رمز الکترونیکی برای هر شخص خصوصی سازی نمود که باعث افزایش ضریب ایمنی در باشگاه های ورزشی گردیده است

سابقه راماتیم در ارائه خدمات اتوماسیون باشگاهی:

همانطور که در بالا نیز اشاره شد یکی از مهم ترین و شاید بتوان گفت مهم ترین دغدغه مدیران باشگاه های ورزشی جلب رضایت مشتریان و ارائه خدمات هدفمند به ورزشکاران میباشد. لذا بهترین شیوه پاسخگویی به این نیاز ارائه خدمات اتوماسیون باشگاهی میباشد که مجموعه راماتیم در این زمینه آمادگی لازم را دارا میباشد و قادر به تعریف سیستم اتوماسیون هوشمند بر مبنای نیاز مدیران باشگاه ها در کلیه نقاط سرزمین پهناور ایران با نازل ترین قیمت میباشد.

قفل هوشمند:

شاید برای هرکس پیش آمده باشد که بعد از خستگی های یک روز پرمشغله کاری درست در زمانی که به درب خانه خود میرسد و در سر انتظار سپری کردن لحظاتی پر از آرامش در خانه خود را میباشد تازه متوجه فقدان کلید های درب خانه باشد . آمیزه ایی از احساس خستگی توام با احساس خشم میتواند تنها توصیف کننده این چنین شرایطی باشد . امروزه با پیشرفت تکنولوژی میتوان به سادگی بر چنین احساسی فائق آمد . تولید قفل هوشمند آپارتمانی را میتوان بزرگترین دستاورد در ساخت خانه های هوشمند دانست . این قفل های علاوه بر ظاهر زیبا و شکیل قادر به تامین امنبت خانه ها با بالا ترین سطح میباشند .

مکانیزم ساختاری قفل هوشمند:

مکانیزم عمل در این قفل ها مشابه با قفل های سنتی است اما با یک تفاوت بزرگ و آن هم حذف کلید های فیزیکی است . در این محصولات کلید های فیزیکی جای خود را به کلید های مجازی و یا چیپ های الکترونیکی داده است . در انواع مختلف این قفل ها میتوان انواع کلید ها را متصور بود که هریک کاربرد های خاص خود را دارند . بعنوان مثال قفل های کارتی که کلید های آن مشابه کارت های اعتباری است . یا قفل های هوشمند که به وسیله میکرو چیپ های الکترونیکی گشوده خواهند شد و یا در برخی موارد از طریق اسکن اثر انگشت میباشند . برخی از قفل های هوشمند را نیز میتوان از راه دور و به وسیله تعریف رمز های دیجیتال و از طریق اپلیکیشن های لینک شده با بورد های الکترونیکی درون قفل تحت مدیریت داشت . اصل اساسی در تمام این قفل ها این است که علاوه بر افزایش ضریب ایمنی امکان ثبت اطلاعات آمد و شد نفرات را فراهم آورد .

سابقه راماتیم در تامین قفل هوشمند:

مجموعه راماتیم ضمن در اختیار داشتن تیم باتجربه ایی از بهترین تکنسین ها و مهندسان در زمینه هوشمند سازی فضاهای خصوصی و عمومی دارای یک تیم بازرگانی آشنا به تامین انواع قطعات مورد نیاز از بهترین تولید کنندگان در عرصه جهانی میباشد. در این راستا از افتخارات این مجموعه امکان تامین انواع قفل هوشمند متناسب با کاربری های مختلف میباشد.

نتیجه گیری:

امروزه به جهت جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی انسان ها مجاب شده اند تا از تکنولوژی به طور گسترده ایی در زندگی روزمره خود استفاده نمایند . اتوماسیون های هوشمند سبب گردیده است تا در کنترل منابع ، وقت و انرژی به شکل دقیق و اقتصادی عمل گردد . تمام ارکان یک مجموعه در هماهنگی کامل با یکدیگر همچون چرخ دنده های یک ماشین عظیم عمل نمایند . در این گونه سامانه ها نظیر اتوماسیون پارکینگ و باشگاه ها ضریب خطا به شدت کاهش یافته است و حتی در برخی موارد ابزار آلات پیشرفته دیگری نظیر قفل های هوشمند نیز به کار اتوماسیون ها آمده اند.

تصور نمایید باشگاهی را که توسط اتوماسیون و قفل های هوشمند به روز و کارآمد شده باشد . در چنین مجموعه ایی میتوان برای هر فرد یک برنامه غذایی و ورزشی تعریف نمود و برایش یک کمد خاص تعریف نمود که رمزش در اختیار خود فرد باشد و بلافاصله پس از اتمام نوبت و تخلیه کمد ، آن کمد برای فرد دیگری آماده گشته و متناسب با رمز شخص جدید مجددا فعال گردد . مجموعه راماتیم با استفاده از پرسنل آموزش دیده و ماهر خود امکان ارائه خدمات گسترده به کلیه متقاضیان استفاده از سامانه های اتوماسیون هوشمند در سراسر کشور با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت را دارد .

جهت برقراری ارتباط با راماتیم میتوانید از وب سایت rama-team.com باز دید نموده یا با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید (02144024403    09122462398)

۲۱۲۱

کد خبر 1457319