ترامپ همانطور باخت که در ۲۰۱۶ برده بود: ۳۰۶ به ۲۳۲

ایسنا نوشت: با پایان بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت محل مناقشه جورجیا و نهایی شدن تقریبا قطعی نتیجه انتخابات در سال ۲۰۲۰ می‌توان گفت دونالد ترامپ همانگونه باخته که در سال ۲۰۱۶ پیروز شده بود.

 با نهایی شدن شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ،‌نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ۲۳۲ رای الکترال و رقیب دموکراتش جو بایدن ۳۰۶ رای الکترال را از آن خود کرده است و به این ترتیب چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا جو بایدن خواهد بود که کارش را از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ آغاز می‌کند.

این در حالی است که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ دقیقا با نتیجه مشابه یعنی ۳۰۶ به ۲۳۲ رای الکترال، هیلاری کلینتون، رقیب دموکراتش را شکست داده بود.

انتخابات امسال از نظر حضور واجدان شرایط رای دهی در آن رکورد شکسته و با شمارش آرا تاکنون جو بایدن نزدیک به ۸۰ میلیون و ترامپ بیش از ۷۳ میلیون رای به دست آورده‌اند که تاکنون در طول انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا چنین اعدادی سابقه نداشته است.

پیش از بیشترین رای برای باراک اوباما در جریان انتخابات اولین دور ریاست جمهوری‌اش بود که بیش از ۶۹ میلیون رای به دست آورده بود.

311311

کد خبر 1457543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسین IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  0 0
  بایدن هم بخواهد قماربازی نماید 4 سال دیگر نیز همینگونه خواهد باخت...
 • FR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  0 0
  طفلک داداشی های بیست و سی! گنده لاتشون رو با تیپا انداختن بیرون.
 • حسين IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  0 0
  آقاي ترامپ مگه ميشه خدا دعاي اين همه بنده مظلوم در ايران كه حتي بخاطر تو از دارو محروم شددند نشنود هر وقت فيلم يا عكس تو را ديديم گفتيم خدا حالا ديگه شر اين شيطان را كم كن ادعوني استجب لكم حالا برو گم شو 1