دو عاملی که مرا پزشک کرد:1-لکنت زبان 2- محبت یک روزنامه نگار

خبرنیوز نوشت:دکتر امان قوجقی متخصص گوش، حلق و بینی با حضور در برنامه تالار تجربه از شبکه سلامت تجربیات خود را با مخاطبان این برنامه به اشتراک گذاشت.

در ادامه مهم ترین بخش این گفت و گو را می خوانید.

♦در زمان کودکی از ارتفاع به پایین افتادم؛ دچار لکنت زبان و پارگی پرده گوش شدم.همان باعث شد که دانشگاه تخصص گوش، حلق و بینی را انتخاب کنم.

♦روزی از تهران برای ما مهمان آمده بود که یکی از آن ها روزنامه نگار بود، با پدرم صحبت کرد و مرا با خود به برای ادامه تحصیل به تهران آورد و من دوره دبیرستان را در کنار او گذراندم.

♦پس از آن وارد دانشگاه پزشکی تهران شدم، پس از فارغ التحصیلی به سربازی رفتم و پس از آن در آزمون تخصصی شرکت و تخصص گوش، حلق و بینی را انتخاب کردم.

♦هیچ چیز نتوانست مانع رسیدن به هدفم شود حتی اختلال در زبان و گوشم.

♦پس از گذراندن دوران دانشگاه ناخود آگاه متوجه شدم که لکنت زبانم کاملا برطرف شده است.

♦من به دنبال اشکالات خودم رفتم، اگر از بالا نمی افتادم و دچار لکنت زبان نمی شدم شاید هرگز به تحصیلم ادامه نمی دادم ، در روستا می ماندم و شغل پدرانم را ادامه می دادم.

♦به همه جوانان می گویم که ایراد آدم تجربه است و فرد باید سعی کند آن ها را حل کند و مشکلات را از سر راه خود بردارد.

♦جوانان امروز به شدت عجول هستند باید بگویم امکان ندارد آدم خیلی سریع به هدف بزرگی که دارد برسند، باید صبر و تلاش داشته باشید. با صبوری قطعا به هر چیزی که بخواهید می رسید.

♦اخلاق، یک رشته ای در زندگی انسان ها است و هر فردی باید برای زندگی کردن اخلاق و برخوردش با مردم خوب باشد. این اخلاق در پزشکی نیز همین روال است.

♦به پزشکان توصیه می کنم مانند مادران به بیمار محبت کنند.

♦هر فردی باید تا جایی که می تواند به مردم خدمت کند، همین خدمت کردن باعث می شود در زندگی موفق تر باشید.

1717

کد خبر 1457763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =