معاون شهردار همدان: روزبازارها و شب‌بازارهای همدان از اول آذر به مدت دو هفته تعطیل است

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: در راستای دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و مصوبه ستاد ملی و استانی، روزبازارها و شب‌بازارهای همدان از اول آذر به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ وحید علی ضمیر در گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: از آنجا که محیط‌های شلوغ و پر ازدحام محل مناسبی برای نشر این ویروس است، با در نظر گرفتن اهمیت سلامت شهروندان و اعلام محدودیت های ستاد ملی مدیریت کرونا  این بازارها به طور موقت و تا اطلاع ثانوی تعطیل می شود و در صورت تمدید تعطیلی ها اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های شهرداری، مشکلاتی است که قشر آسیب‌پذیر مشغول در این بازارها با این اقدام به طور موقت با آنها روبه رو می‌شوند، خاطرنشان کرد: به علت ضرورت حفظ سلامت عموم جامعه ناگزیر از اتخاذ چنین تصمیمی شده‌ایم.

علی ضمیر گفت: درخصوص تعطیلی این بازارها ضمن نصب بنر در مکان روزبازارها و پیاده راه بوعلی و از طریق ارسال پیامک به بساط گستران اطلاع رسانی شده است و از آنها درخواست داریم که همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند. 

وی اضافه کرد: البته خود همشهریان با شیوع ویروس کرونا از این بازارها استقبال زیادی ندارند و دستفروشان نیز در این مدت از لحاظ تعداد کاهش یافته اند.

معاون شهردار همدان در خصوص گندزدایی و ضدعفونی در سطح شهر نیز گفت: شهرداری همدان همچنان به صورت مستمر هر روز مبلمان و تاسیسات شهری، اتوبوس ها، تاکسی ها، و پایانه های مسافربری را ضدعفونی می کند.

46

کد خبر 1457806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =