ناوگان حمل و نقل  برون شهری با ۵۰درصد ظرفیت فعالیت می باشد

ایرنا نوشت:معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: بنا بر دستورالعمل‌های ستاد کرونا ناوگان مسافربری برون شهری با ۵۰ درصد ظرفیت خود فعال است و تخلف از آن با جریمه و برخورد قاطع مواجه می‌شود.

حسین مالکی  افزود: با اعمال محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در استان و کشور ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون شهری ،ملزم شدند تا ۵۰ درصد ظرفیت خود مسافر سوار کنند که این موضوع با شروع محدودیت‌های اول آذر ماه با نظارت و حساسیت بیشتری پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: علاوه ‌بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده راننده از ماسک، باز گذاشتن شیشه‌های وسیله نقلیه و تهویه مناسب هوا، ضدعفونی کردن ناوگان و تعویض روکش صندلی‌ها و پاکیزگی وسیله نقلیه از دیگر اموری است که رعایت آن از سوی رانندگان و شرکت‌های مسافربری یک ضرورت است.
مالکی با اشاره به راه‌اندازی سامانه سروا و اتصال این سامانه به مرکز بهداشت استان، تصریح کرد: با استفاده از این سامانه رانندگانی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، شناسایی و برای قرنطینه ۱۴ روز در محل کار خود حضور پیدا نمی‌کنند.
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: رانندگانی که نسبت به دستورالعمل‌های مرتبط با کرونا تخلف داشته باشند علاوه‌بر معرفی به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲، تا ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
مالکی با تاکید بر سوار نکردن مسافرانی که ماسک ندارند، افزود: مسئولیت این تخلف با راننده است و به ازای هر مسافری که ماسک نزده باشد راننده بین ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود.
گفتنی است،  ناوگان باری چهارمحال و بختیاری ۱۶ هزار و ۵۰۰ راننده با ۷ هزار و ۵۰۰ خودرو و ناوگان مسافری این استان ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو دارد.
چهارمحال و بختیاری با در اختیار داشتن ۲.۱ درصد ناوگان کشور، در مسیر ترانزینی فلات مرکزی به جنوب کشور در مسیر ارتباطی ۲ استان بزرگ اصفهان و خوزستان قرار دارد.
چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با ۹۷۹ هزار نفر جمعیت است.
ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

46

کد خبر 1457924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =