تقدیر امام جمعه قزوین از صدور حکم هفت‌سنگان

امام جمعه قزوین گفت: از دستگاه قضا استان قزوین تشکر می‌کنیم و در مورد رسیدگی به پرونده هفت سنگان به قضات استان قزوین دست مریزاد می‌گوییم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین اظهارکرد: امروز باید همه دست به درگاه الهی برداریم که چرا بسیاری از توفیقات همچون صله رحم، دید و بازدیدها و برپایی نمازجمعه و بسیاری از کارهای خیر از ما گرفته شده است. امروز باید با انابه و توبه راه و مسیر خود را از ظالمان و گناهکاران جدا کنیم و بگوییم مسیر ما از آنها جداست تا تر و خشک باهم نسوزیم. اگر توبه کنیم خداوند تواب است و گناهان ما را می‌آمرزد و احساس آرامش و سبکی روح نصیب ما می‌شود و شیرینی توبه را در زندگی فردی و اجتماعی می بینیم.
آیت الله عابدینی یادآور شد: امام صادق(ع) درباره استغفار در نماز وتر می‌فرمایند، "خداوند کسانی که سحرها بیدار شده و استغفار می‌کنند بسیار دوست می‌دارد؛" در قنوت نماز وتر مستحب است که ۷۰بار استغفار گفته شود حال اگر بنده ای صادقانه هرشب ۷۰بار توبه می‌کند خدای متعال توفیق جبران گناهانش را به وی می‌دهد، کسی که ۷۰بار توبه می‌کند آثار گناهان شسته می‌شود و زمینه رفع حق الناس فراهم می شود.
او با اشاره به مناسبت‌های تقویمی یادآور شد: امروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی است که این ولادت آکنده از برکات را به همه مردم عزیز ایران تبریک می‌گوییم، ایشان محدث بودند و با چند امام زندگی کردند و در حدیثی که پیشینه آن به رسول گرامی اسلام(ص) می‌رسد، آمده است، شما که نمی‌توانید با اموالتان نیازهای همه مردم را برطرف کنید حداقل با اخلاق خوب خود به مردم خدمت کنید و این خوش اخلاقی را از اطرافیان خود دریغ نکنید.
آیت الله عابدینی عنوان کرد: در طی روزهای پیش رو میلاد امام حسن عسکری(ع) را داریم که این میلاد را تبریک عرض می‌کنیم، امام به شیعیان خود سفارش می‌کنند شما را به تقوا سفارش می‌کنم و نسبت به دین خود ورع و پارسایی داشته باشید و در راه دین بکوشید و راستگویی کار شما باشد و امانت دار باشید، اگر این رفتارها را داشته باشید ما را خوشحال می‌کنید چون شما را شیعیان ما می‌دانند، من سلامت و خوبی را برای شما از خدای متعال می‌خواهم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفان و ارتش ۲۰میلیویی گفت: روز به‌روز بسیج عمق بیشتری در کشور و جهان پیدا می‌کند و اخلاق قرآنی را در فرزندان بسیجی می‌بینیم. بسیج بود که مشکل سوریه را حل و لبنان و عراق و فلسطین را حمایت کرد و این سیلی بسیج به صورت استکبار بود که آنها در حال خارج شدن از منطقه هستند.
او اذعان کرد: تفکر بسیجی یعنی تفکری که منتظر ظهور است تا زمینه ظهور حضرت را آماده کند. همچنین طی هفته پیش رو وفات حضرت معصومه(س) را داریم که این بانوی بزرگوار منشا برکات زیادی هستند و قم به نام ایشان شناخته می‌شود.
این خطیب جمعه قزوین در ادامه با اشاره به اخبارهای منتشر شده درباره تعیین تکلیف پرونده زمین خواری هفت سنگان تصریح کرد: الحمدالله این روزها شاهد بودیم تکلیف پرونده هفت‌سنگان روشن شد، از حضرت آیت الله رییسی این بسیجی پای کار دغدغه‌های انقلاب در کل کشور تشکر می‌کنیم، از روزی که ایشان مسئولیت حوزه دستگاه قضا را قبول کردند هر روز خبرهای جدیدی از برخورد و مقابله با فساد و تخلف در استان‌های مختلف می‌شنویم.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: در قزوین هم مردم ما که مدت‌ها چشم انتظار بودند امروز شاهدند که این پرونده پیچیده که متاسفانه برخی مسئولان آن زمان هم آلوده به آن بودند، تعیین تکلیف شد. همچنین در ادامه رسیدگی به این پرونده امیدواریم به نحو احسن این مسیر ادامه پیدا کند و بیت المال به جای خود بازگردد.
او تصریح کرد: اگر هفت سنگان تکلیفش مشخص نمی‌شد متخلفان تشویق می‌شدند که دوباره به تخلف خود ادامه دهند، اما با قصه هفت سنگان دیگر باید این متخلفان خیلی جسور باشند که این رفتارهای ظالمانه را ادامه دهند و این دستبردها به بیت المال از بین نرود و عده ای از موقعیت شغلی خود سوءاستفاده کنند.
امام جمعه قزوین بیان کرد: از دستگاه قضا و قضات استان قزوین تشکر می‌کنیم زیرا قاضی‌ها به وظیفه خود عمل می‌کنند و اگر کسانی تخلف کردند مردم ما این تخلفات را به پای دستگاه قضا نمی‌نویسند و درباره رسیدگی به پرونده هفت سنگان به دستگاه قضا و قضات استان قزوین دست مریزاد می‌گوییم و این عزت و آبرو را که دستگاه قضا برای استان ما به ارمغان آورد به همه مردم تبریک می‌گوییم.
آیت الله عابدینی در ادامه با اشاره به موفقیت محققان قزوینی در باب تولید داروی اولیه درمان کرونا اذعان کرد: این اقدام شایسته ای بود که جزییات بیشتری از آن بزودی منتشر می‌شود و مردم در جریان این موفقیت و دستاورد جوانان دانشمند ما قرار می گیرند.
این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: امیدوارم که همچنان پای کار بهداشت و درمان باشیم و به کمک کادر درمان بشتابیم و قوانین بهداشتی را رعایت کنیم و جوانان جهادگر در این زمینه کوتاهی نکنند.

46

کد خبر 1457953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =