وعده وزارت نیرو برای افزایش سهمیه آب شرب و تامین حق آبه رودخانه کرج

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت که وزیر نیرو قول داده است با افزایش حق آبه رودخانه کرج از بروز مشکل زیست محیطی در جریان انتقال آب این رودخانه جلوگیری شود.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «حسن مددی» از وعده وزارت نیرو برای حل نگرانی‌های مردم و مسئولان استان در زمینه کاهش میزان حق آبه و بیم به خطر افتادن محیط زیست منطقه خبر داد و گفت: با توجه به دغدغه‌های موجود در خصوص پروژه انتقال آب از سد امیرکبیر به تهران از طریق تونل، موضوع مورد پیگیری تلفنی و مکتوب دادستانی قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس مکاتبه وزیر نیرو اعلام شده که از آنجایی که این طرح در کمیسیون امور زیربنایی محیط زیست هیئت دولت تصویب شده دغدغه‌های محیط زیستی در اجرای آن اعمال شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرج اضافه کرد: وزارت نیرو همچنین اعلام کرده است که حق‌آبه رودخانه کرج معادل ۶۴.۵ میلیون کیلومتر مربع در سال است که بخشی از آن از منابع میان حوضه‌ای و در صورت کمبود از طریق رهاسازی سد کرج تامین خواهد شد؛ بر این اساس با توجه به ظرفیت تصفیه‌خانه‌های ۱و ۲ تهران و استقرار آبگیر بیلقان، حق‌آبه رودخانه کرج در خشک‌ترین سال‌ها نیز چندین برابر نیاز زیست محیطی این رودخانه خواهد بود و جای نگرانی وجود ندارد.

مددی از افزایش سهمیه آب شرب کرج بر اساس مکاتبه وزیر نیرو خبر داد و بیان کرد: مصرف آب شرب استان در حال حاضر ۲۶۰ میلیون متر مکعب است که سهم تخصیصی آب شرب استان از سد امیرکبیر و طالقان از ۵۵ میلیون متر مکعب به ۱۱۰ میلیون متر مکعب افزایش خواهد یافت و بنابر اعلام وزارت نیرو، درصد بهره‌مندی استان از آب‌های‌های سطحی از ۲۰ به ۴۰ درصد افزایش می یابد.

48

کد خبر 1457988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =