آماده‌باش کامل راهداران در محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری از آماده‌باش کامل راهداران در راهدارخانه‌های استان خبر داد و گفت: راهدارخانه‌ها برای انجام عملیات راهداری زمستانه تجهیز شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  عزیزالله روشن از آماده‌باش کامل راهداران استان در محورهای مواصلاتی خبر داد و گفت: در حال حاضر مجموعا ۴۲ راهدارخانه دائمی و فصلی برای عملیات راهداری زمستانه در محورهای مواصلاتی استان تجهیز شده‌اند که از این تعداد ۳۱ راهدارخانه دائمی و ۱۱ راهدارخانه فصلی هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه شن و نمک مورد نیاز تامین و در راهدارخانه‌ها ذخیره شده است، عنوان کرد: در حال حاضر ۵ هزار و ۵۰۰ تن نمک و ۲۶ هزار تن شن در بین راهدارخانه‌ها توزیع شده است، همچنین بیش از ۴۵۰ راهدار به همراه ۳۰۱ دستگاه خودروی سنگین، نیمه‌سنگین و سبک برای شرکت در طرح راهداری زمستانه این استان فعال شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی بارش برف در گردنه‌های برفگیر از جمله چری، شاه‌منصوری، گوشنگلی و ... دور از انتظار نیست، خاطرنشان کرد: رانندگان از تردد غیرضروری در محورهای مواصلاتی کوهستانی خودداری کنند.

روشن ادامه داد: در حال حاضر در محورهای بازفت و گردنه چری کولاک  و در محورهای فارسان، چلگرد، دشت زرین، شهرکرد و شلمزار نیز بارش باران گزارش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در مواقع بارش برف و باران محورهای مواصلاتی لغزنده هستند، یادآور شد: رانندگان در مواقع بارش با سرعت مطمئنه حرکت کنند و تجهیزات ایمنی و گرمایشی را نیز با خود به همراه داشته باشند.

48

کد خبر 1458016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =