هیچ‌گونه پنهان‌کاری در مورد آمار مبتلایان به کرونا در شیراز نداریم

فرماندار شیراز گفت: هیچ‌گونه پنهان‌کاری در مورد آمار مبتلایان به کرونا نداریم.

به گزارش خبرآنلاین از فارس : محمدرضا امیری پیش از ظهر امروز در نشست خبری امروز ضمن تبریک هفته بسیج، عملکرد رسانه‌ها را در ایام شیوع بیماری کرونا مطلوب اعلام کرد و اظهار داشت: هیچ‌ گونه پنهان‌کاری در مورد آمار مبتلایان به کرونا نداریم و رسانه‌ها نقش بسیار خوبی در عرصه آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی داشتند.

وی با بیان اینکه طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، متناسب با روند بیماری کرونا تنظیم و به سراسر کشور ابلاغ شده است و اساسا محور اجرای این طرح شهرها هستند گفت: طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها با هدف کاهش تجمع و کاهش ترددها اجرایی می‌شود.

فرماندار شیراز با بیان اینکه در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند شهرها به سه وضعیت زرد، نارنجی و قرمز تقسیم شده‌اند گفت: بر همین اساس در سطح هشدار قرمز کارکنان با حدود یک‌ سوم در محل کار حضور پیدا خواهند کرد و فعالیت صنوف به چهار گروه تقسیم شده و تنها گروه یک مجاز به فعالیت هستند.

وی از شهروندان با فرهنگ شیرازی خواست تا پایان اجرای این طرح از شهر خارج نشوند و همکاری لازم را داشته باشند.

امیری در مورد فعالیت برخی افراد که به دلیل موقعیت مکانی باید روزانه به خارج از محدوده شیراز سفر کنند هم گفت: در خروج محدودیت زیادی اعمال نمی‌کنیم اما در ورود در کل ساعات شبانه روز محدودیت‌ها با جدیت دنبال می‌شود.

فرماندار شیراز ادامه داد: ممنوعیت تردد و آمد و شدها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در تمام سطح شهر به استثنای مشاغل ضروری اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه کارت تردد برای اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها صادر نمی‌شود گفت: مشاغل ضروری می‌توانند لیست تمامی کارکنان و خودروها را تهیه و به فرمانداری شیراز ارائه دهند و پس از تایید فرمانداری اسامی به پلیس راهور اعلام می‌شود.

امیری با اشاره به وضعیت پلاک‌های غیربومی که در سطح شهر تردد می‌کنند گفت: اساس این کنترل بر پایش تصویری است و به همین دلیل دوربین‌ها جریمه می‌کنند و در ساعات منع تردد دوربین ملاک است و در مبادی ورودی شهر ماموران پلیس و راهور ترددها را کنترل می‌کنند.

وی با بیان اینکه به ازای هر ۲۴ ساعت یک جریمه اعمال می‌شود، در خصوص ترددها در شهر صدرا و زرقان از شیراز و برعکس نیز گفت: پلاک‌های این شهرها به شماره شیراز است و البته ممکن است پلاک‌های دیگری هم باشند، بنابراین هیچ منعی برای آمد و شد این خودروها وجود ندارد و با ارائه اسناد از جرائم اعمال شده معاف می‌شوند.

فرماندار شیراز با بیان اینکه اگر پلیس جلوی افراد را بگیرد، مستندات ارائه می‌شود اما اگر دوربین جریمه کند پس از پایان اجرای طرح نحوه مراجعه برای معافیت افراد از جریمه یا پرداخت جریمه اعلام خواهد شد تاکید کرد: مصوبات ملی را نمی‌توان تغییر داد.

وی همچنین با بیان اینکه فعالیت اسنپ و تاکسی‌ها هیچ منعی ندارد و جزو مشاغل ضروری اعلام شده اند گفت: مراکز طبخ غذا جزو مشاغل ضرور محسوب و فعالیت آن‌ها مشروط به ارائه بیرون‌بر خواهد بود.

امیری همچنین با تاکید بر اینکه هیچ‌ گونه پنهان‌کاری در خصوص آمار مبتلایان به کرونا نداریم، گفت: با توجه به ضوابط موجود در علوم پزشکی محال است افرادی که جزو بیماران کرونایی هستند از لیست خارج شود.

فرماندار شیراز در ادامه با بیان اینکه تعطیلی مطب‌ها به عهده ما نیست تصریح کرد: نظارت‌ها به شدت تشدید خواهد شد و در این طرح بدون اغماض با متخلفان برخورد خواهد شد.

امیری با تاکید بر لزوم حمایت از اقشار و مشاغل آسیب‌دیده از کرونا گفت: دولت با ارائه تسهیلات و بسته‌های حمایتی از این گونه اقشار حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به این موضوع که اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها الزاما دو هفته نیست و ممکن است با وضعیت تغییر کند، گفت: این طرح با هدف فرهنگ سازی انجام شده است تا بیماری منحوس کرونا کنترل شود.

فرماندار شیراز در پایان با اشاره به کمبود روغن خوراکی در سطح  کشور و در استان گفت: با پیگیری مسئولان استانی و رایزنی‌های انجام شده استاندار فارس با سازمان صمت فارس از طریق یکی از مراکز تولید روغن کشور سهمیه مازاد قریب به ۱۰۰۰ تن برای استان مشخص شده است.

وی از رفع مشکل کمبود روغن در استان خبر داد و گفت: مردم از امروز دیگر نگران تهیه روغن خوراکی نداشته باشند و روزانه ۳۰ تا ۴۰ تن روغن به فروشگاه‌ها تزریق خواهد شد و در ۱۰ روز آینده حدود هزار تن روغن اضافه بر مازاد سهیمه با قیمت مصوب تامین خواهد شد.

48

کد خبر 1458074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =