طرح "بسیج؛ سنگر سلامت" بیماران کرونایی محلات مشهد را شناسایی می‌کند

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: طرح "بسیج؛ سنگر سلامت" بیماران کرونایی محلات مشهد را شناسایی می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : محسن ذاکریان با بیان اینکه طرح " بسیج سنگر سلامت" از نیمه آبان در سطح استان خراسان رضوی با همکاری تمامی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، مجموعه مساجد، امامان جماعت و امامان جمعه، بسیج محلات و بسیج جامعه پزشکی آغاز شده است اظهار داشت: در این طرح تلاش می‌شود که بیماران در مراکز شهری شناسایی و نسبت به انجام فرایندهای تخصصی درمانی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی تعریف شده روند درمان پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین رکن اجرای این برنامه، تسهیل شرایط برای در خانه ماندن بیمار است افزود: براساس بررسی‌های انجام شده هر فرد بیمار در هفته نخست می‌تواند عامل ابتلا روزانه هفت نفر دیگر شود بنابراین با ماندن در خانه گام مهمی در کنترل این بیماری برداشته می‌شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی تصریح کرد: با همکاری جوانان مسجدی تلاش می‌شود تا ضمن انجام امورات شخصی بیماران همچون خرید مایحتاج مورد نیاز، مشکلات معیشتی بیماران نیز با کمک خیران و سازمان‌های حمایت‌گر رفع شود.

ذاکریان، آموزش بیماران را از دیگر برنامه‌های این طرح عنوان و گفت: همچنین ۱۵۰ پزشک معین نیز در مساجد استان خراسان رضوی مستقر می‌شوند تا پاسخگوی سوالات بیماران از طریق رابطین سلامت باشند.

وی ارائه خدمات پرستاری با همکاری مراکز مراقبت در منزل را از دیگر برنامههای این طرح عنوان و گفت: در این طرح با رویکرد امر به معروف تلاش میشود شهروندان را نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی همچون اجتناب از تجمعهای محلی، فاصلهگذاری اجتماعی، رعایت بهداشت و خود مراقبتی و سایر مواردی که میتواند در مسیر زنجیره انتقال ویروس موثر باشد، ترغیب کرد.

46

کد خبر 1458429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =