امام جمعه بیرجند: حضور فعال در بخش‌های فرهنگی رسالت مهم دانشجوی بسیجی است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: یکی از رسالت‌های مهم طلبه و دانشجوی بسیجی حضور فعال و موثر در بخش‌های فرهنگی است‌.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از نمایندگان طلاب و دانشجویان بسیجی خراسان جنوبی اظهار داشت: دانشجویان بسیجی و طلاب در امر خدمت‌رسانی حضور فعال دارند اما یک وظیفه اختصاصی نیز دارند که آن هم حضور فعال در بخش‌های فرهنگی است.

وی با بیان اینکه بقای انقلاب اسلامی به وجود بسیجیان و اندیشه بسیجی است گفت: بسیج یک تفکر است که همه قشرها به نحوی در آن سهم دارند.‌

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: بسیج در عرصه‌های مختلف از جمله صنعت، مسائل اقتصادی، بهداشتی و نظامی اقدامات بسیار موثری را انجام داده است.

عبادی افزود: در هر کاری تخصص باید باشد چراکه به پیشرفت انسان در آن کار کمک می‌کند اما تخصصی برای جامعه بشری کارساز است که مشروط به فرهنگی درست و جامع باشد.

وی بیان کرد: در حال حاضر خرابی‌های دنیا متعلق به افراد متخصص اما بدون فرهنگ است و اگر بخواهید مسائل اقتصادی را از راه تخصصی حل کنید شاید موانع و رفع موانع قابل شناسایی باشد اما نمی‌توان اعتماد کرد که مسئله فقط با تخصص قابل حل است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه تکنیک و صنعت به بشر خدمت می‌کند اما شرط آن این است که فرهنگ درست باشد ادامه داد: به اعتقاد استعمارگران برای حاکم شدن بر مردم باید آنان را گرسنه نگه داشت و این مسائل کارشناسی شده است.

عبادی با بیان اینکه گاهی در کشور اخباری منتشر می‌شود که از آن بوی تفکر لیبرالی می‌آید تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و اجتماعی از راه تخصص علم اقتصاد و اجتماعی حل نمی‌شود مگر اینکه فرهنگ جامعه اصلاح شود.

وی بیان کرد: استعمارگران غرب به وسیله افراد جاهل تحت عنوان داعش و طالبان برنامه‌های جنایتکارانه انجام می‌دهند و مردم را می‌کشند چون آنان از نظر تخصصی فهمیده‌اند که به بن بست رسیده‌اند و تنها مکتبی که حرف برای گفتن دارد، مکتب اسلام است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: دنیایی که در فضای مادی به بن بست رسیده و مردمی که صدای عدالت سر می‌دهند تنها جوابگوی آنان اسلام است اما استعمارگران با اسلام ستیزی تلاش دارند تا افکار عمومی را از اسلام منصرف کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاه و حوزه باید با شیوه کارشناسی برای مردم تشنه عدالت دنیا طرح ارائه دهند چرا که این کار  مهم از اقشار دیگر جامعه ساخته نیست و تنها باید دانشگاه و حوزه ورود پیدا کنند.

عبادی به نفوذ دشمن برای بی آبرو کردن اسلام اشاره کرد و گفت: چون وظیفه بزرگ خود را کنار گذاشته‌ایم و به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنیم متاسفانه توطئه‌های دشمن خیلی از مواقع به نفع آنان تمام می‌شود در حالی که اگر دست به دست هم دهیم و راهکار مناسب ارائه دهیم و شیوه‌های ابلاغ و تبلیغ را به شیوه‌های به روز تنظیم کنیم پیروز می‌شویم.

وی با بیان اینکه به اعتقاد کارشناس صهیونیستی، اسلام برای مدیریت جهان و جامعه حرف برای گفتن دارد افزود: متاسفانه نفوذ اندیشه لیبرالی ما را نسبت به خودمان و نسل آینده بی تفاوت کرده و در میدان دشمن بازی می‌کنیم.

مسئول پایگاه بسیج مدرسه علمیه امام حسن نیز در این دیدار گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری آنچه که برای همه بسیجیان و جوانان در هر نقطه‌ای باید به عنوان شاخص مطرح باشد سه عنصر بصیرت، اخلاص و عمل به هنگام و به اندازه است.

سیدمحمد حسینی، با اشاره به اقدامات گروه جهادی قاسم بن الحسن (ع) گفت: با تشکیل این گروه جهادی اعزام طلاب به مناطق محروم استان خراسان جنوبی در راستای انجام کارهای فرهنگی و عمرانی آغاز شده است.
حسینی اعزام طلاب به مناطق سیل زده لرستان، همکاری با گروه‌های جهادی استان، ثبت گروه جهادی طلاب با همکاری بسیج سازندگی، ضدعفونی کردن معابر و مرکز توانبخشی برای مقابله با ویروس کرونا، شناسایی طلاب و افراد نیازمند، توزیع ماسک و اقلام بهداشتی، توزیع بسته‌های غذایی در بین نیازمندان، واریز وجه نقد به حساب طلاب و افراد نیازمند، اعزام طلبه‌های جهادی به شهر کاظمین در کشور عراق، اهدای خون و اعزام طلاب جهادی به بیمارستان برای کمک به کادر درمان و بیماران کرونایی را از اهم اقدامات انجام شده توسط طلاب اعلام کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی دانشگاه بیرجند نیز در این دیدار گفت: امروز رویکرد بسیج دانشجویی به سمت مسئله محوی رفته و در بحث مسئله محوری دانشجویان درصدد هستند به حل مشکلات بپردازند.

‌حسینی یادآور شد: امروز هسته‌های زیادی در زمینه مسئله محوری تشکیل شده که رشد معنویت و معرفت دانشجویان در دستور کار آنها است.

46

کد خبر 1458447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =