بیش از ۲ میلیارد تومان یارانه به مراجعه کنندگان حوزه درمان و کاهش آسیب بهزیستی خراسان جنوبی پرداخت شد

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهر۳ هزار و ۸۸ نفر در مراکزحوزه درمان و کاهش آسیب خدمات دریافت کردند و میزان اعتبار پرداختی در قالب یارانه به مراجعان این مراکز ۲ میلیارد و ۳۲ میلیون ریال بوده است.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : علی عرب‌نژاد  اظهار داشت: از ابتدای امسال و با توجه به پاندمی بیماری کوووید ۱۹  تعداد ۲ هزار و ۲۹۰ نفر از مراکز حوزه درمان اعتیاد  اعم از سرپایی،  اقامتی میان مدت و اقامتی بلند مدت گرفتند.

وی افزود: ۷۹۸ نفر در حوزه کاهش آسیب در مراکز dic و سرپناه شبانه، خدمات مورد نظر خود را دریافت کردند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد:  راه‌اندازی مرکز جامع درمان و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد (تداوم درمان) به عنوان یک الگوی متمرکز در زمینه درمان اعتیاد که در واقع تداوم بخش و استمرار خدمات درمان و بازتوانی  به  مدت یکسال است.

عرب‌نژاد تعداد مراکز حوزه درمان و کاهش آسیب استان را با در نظر گرفتن راه‌اندازی مرکز جامع درمان و بازتوانی در شهرستان خوسف  از ابتدای ۶ ماهه دوم ۲۹ مرکز عنوان کرد و یادآور شد: این مراکز  از طریق بخش غیر دولتی  راه‌اندازی و در راستای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی ارایه خدمات می‌کند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های دفتر درمان اعتیاد در پاندمی(همه گیری) بیماری کووید ۱۶ بسیار مهم است گفت: تاکنون وقفه یا تعلیقی در انجام طرح‌ها از جمله جمع‌آوری و ساماندهی موضوع ماده ۱۶ صورت نپذیرفته است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به افراد مراجعه کننده و خدمت گیرنده در مراکز ارایه خدمات شده و فوتی به خاطر بیماری کرونا در مراکز این حیطه گزارش نشده است.

عرب‌نژاد اظهار داشت: میزان اعتبار پرداختی یا در حال پرداخت به مراکز حوزه درمان و کاهش آسیب در قالب یارانه به مراجعان این مراکز ۲ میلیارد و ۳۲ میلیون ریال بوده است.

46

کد خبر 1458459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =