سرمایه گذاران حوزه معدن در خراسان جنوبی حمایت می‌شوند

استاندار خراسان جنوبی گفت: از سرمایه گذاران حوزه معدن استقبال کرده برای حمایت و همراهی آنان اعلام آمادگی می‌کنیم.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی :  حمید ملانوری در جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون معادن و صنایع معدنی استان با مدیر عامل شرکت ایمیدرو اظهار داشت: خراسان جنوبی از استان‌های برخوردار به لحاظ کمیت معادن و کیفیت ذخایر معدنی است و به همین جهت بهشت معادن نامیده می‌شود. 

وی با تأکید بر وسعت گسترده استان متذکر شد: به اندازه پهناوری استان، ذخایر غنی و متعددی داریم که متأسفانه به قدر کافی مورد بهره‌برداری قرار نگرفته‌اند. 

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: به طور ویژه علاقه‌مندم به عنوان نهضت، جهش و انقلاب به اکتشافات جدید ورود کنیم و مطالعات صورت گرفته قبلی را نیز به نتیجه برسانیم. 

ملانوری گفت: تحقق این برنامه علاوه بر تولید ثروت در منطقه، درآمدزایی برای مردم به همراه داشته و به توسعه پایدار می‌انجامد. 

وی عنوان کرد: نکته مهم در این زمینه این است که همزمان با برنامه‌ریزی برای اجرای کار در حوزه‌های معدنی، مسئولیت‌های اجتماعی را هم مورد توجه قرار دهیم. 

به گفته وی؛ کار نباید به شکلی انجام شود که از منابع و ذخایر برداشت شود اما مردم از آن بهره‌مند نشوند. 

در این جلسه درباره آخرین وضعیت فولاد قاینات، طلای هیرد نهبندان، معادن ذغالسنگ طبس و سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع مس ایران در استان بحث و تبادل نظر شد. 

استاندار در جمع بندی موارد مطرح شده عنوان کرد: مشکلات و موارد مرتبط با استان، سریعاً پیگیری و اقدام خواهد شد. 

ملانوری بر راه اندازی به موقع فولاد قاینات، طلای هیرد و تعیین تکلیف محدوده های اکتشافی در اختیار ایمیدرو تأکید کرد. 

این جلسه با حضور مدیران زیر مجموعه شرکت ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس، شرکت ملی فولاد و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که در استان سرمایه گذاریکرده‌اند و کارشناسان و مدیران ایمیدرو برگزار شد. 

مدیران حاضر ضمن ارائه گزارش‌هایی جامع در زمینه اقداماتی که در استان انجام داده‌اند، بازتاب و نتیجه کارها را ارائه کردند. 

46

کد خبر 1458474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =